Netflix chce za 300 mil. USD koupit billboardovou firmu

pátek, 6. dubna 2018, 16:30 Aktuality, Outdoor MediaGuru

Netflix je ale pouze jedním ze zájemců, kteří chtějí získat společnost Regency Outdoor Advertising.

Foto: Netflix

Foto: Netflix

Internetová televize Netflix Inc usiluje o svou dosud největší akvizici, nabízí přes 300 milionů dolarů (přes šest miliard korun) za společnost Regency Outdoor Advertising, která vlastní billboardy po celém Los Angeles včetně legendárního bulváru Sunset Strip. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Netflix je ale jen jedním ze zájemců.

Společnost Regency Outdoor je ve vlastnictví bratrů Draka a Briana Kennedyových. Kromě hollywoodských ikon má billboardy také na losangeleském mezinárodním letišti, při hlavních dálnicích a u baseballového stadionu Los Angeles Angels.

V rámci boje o předplatitele s technologickými firmami, jako je Amazon, Hulu a Facebook, ale i s tradičními firmami jako Walt Disney, společnost Netflix letos zvyšuje výdaje na marketing na své původní pořady na dvě miliardy dolarů. Svým akcionářům sdělila, že letos tyto náklady porostou „o něco rychleji" než příjmy.

První známou akvizicí Netflixu byla loňská koupě komiksového vydavatele Millarworld.

Letos hodlá Netflix do výroby televizních pořadů investovat až osm miliard dolarů. Většina z nich cílí na zahraniční diváky. Ti vloni poprvé co do počtu předběhli předplatitele v USA, nyní zaujímají asi 53 procent členské základny. Vysílání Netflixu je dostupné ve více než 190 zemích.

-čtk-