Petr Kukal je tiskovým mluvčím Filozofické fakulty UK

pondělí, 23. dubna 2018, 12:45 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Tiskovým mluvčím Filozofické fakulty UK se stává Petr Kukal, veřejnosti známý jako bývalý správce twitterového účtu Ministerstva kultury ČR.

Děkan FF UK  Michal Pullmann (vlevo) a Petr Kukal, foto: FF UK

Děkan FF UK Michal Pullmann (vlevo) a Petr Kukal, foto: FF UK

Petr Kukal, bývalý správce twitterového účtu ministerstva kultury, se funkce tiskového mluvčího Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze ujme od 1. května 2018. Má navázat na na práci dosavadní mluvčí Iny Píšové, toho času na mateřské dovolené, která agendu tiskového mluvčího na fakultě vybudovala.

Na Filozofické fakultě UK bude Petr Kukal mít na starosti komunikaci s médii a část komunikace na sociálních sítích, bude se také podílet na utváření celkové PR strategie fakulty. 

„Mám velkou radost, že si pan Kukal mezi řadou dalších nabídek vybral právě naši fakultu,“ uvedl Michal Pullmann, děkan Filozofické fakulty UK. „Jeho proslulé tweety totiž ztělesňují přesně to, co se snažíme předávat našim studentům i širší veřejnosti: kulturní rozhled, pronikavé myšlení, jazykový um a schopnost nalézat nečekané spojitosti.“

„Když jsem ohlásil odchod z ministerstva, obrátili se na mě potenciální zaměstnavatelé v počtu, který jsem naprosto nečekal. Filozofickou fakultu UK jsem si mezi nimi vybral srdcem, a to především pro názorovou a duchovní svobodu, která je s akademickým prostředím tradičně spjatá. Jsem navíc přesvědčený, že humanitní vzdělání, dnes občas zpochybňované, je naopak základem vší vzdělanosti a kultury. Přírodní vědy a technické obory znají obrovské množství odpovědí. Tím víc potřebujeme lidi, kteří se budou trvale ptát, v čem je otázka,“ řekl Petr Kukal.

-mav-