Autor textu MediaGuru
Podle provozovatelů českých rádií pokračuje příznivý trend vývoje
reklamních investic.
V prvním letošním čtvrtletí představovaly čisté investice do reklamy v českých rádiích objem 293,1 mil. Kč. To je nárůst o cca 8 mil. Kč ve srovnání s prvním čtvrtletím 2017. Trh rozhlasové reklamy rostl v prvním čtvrtletí meziročně o 2,7 %. Podle provozovatelů českých rádií se tím potvrzuje mírné tempo růstu z předchozího kvartálu.
K rostoucím sektorům se v prvním čtvrtletí zařadily maloobchod, finance, auto-moto a volný čas, naopak klesal farmaceutický průmysl. Reklamní investice přes mediální agentury rostly rychleji než investice přímých zadavatelů.
Čisté rozhlasové investice jsou založeny na expertním odhadu členů rozhlasové sekce SKMO (údaje všech hlavních hráčů). Vyjadřují objem v ceníkových cenách mínus slevy a mínus bartery. Nejsou odečteny bonusy agentur, zastupitelství či obchodníků. Založeny jsou na fakturovaných objemech, nikoli odvysílaných.
-mav-
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # TV & video # Reklama
Televize Nova spustila s mottem „Kde jsi?” kampaň k nové řadě
soutěže SuperStar.
První dva díly nové řady seriálu Rod draka od HBO mohli v pondělí
sledovat festivaloví návštěvníci v Karlových Varech. Vedle samotného
seriálu podpořila projekce i službu HBO Max Premium, kterou nabízí
Vodafone TV.
Novým generálním ředitelem McDonald's pro Českou republiku a Slovensko se
od července stal Gareth Pearson. Dosavadní šéfka regionu Yuliya Badritdinova
nově povede samostatný ukrajinský trh.