HP Tronic ukončil provozování e-shopu Vltava.cz

pondělí, 28. května 2018, 17:20 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Novým provozovatelem je Tonis distribuce, e-shop je ale zatím přesměrován.

Foto: Photospin

Foto: Photospin

Skupina HP Tronic ukončila provozování jednoho ze svých internetových obchodů, e-shopu Vltava.cz, který se zabýval prodejem hudebních nosičů.

„V loňském roce jsme úspěšně dokončili transakci, prostřednictvím které byla do skupiny HP Tronic začleněna společnost Datart, což před nás staví úkol procesně propojit síť prodejen Euronics a Datart do jednoho funkčního celku. Jsme si vědomi náročnosti tohoto úkolu a potřeby se na něj plně koncentrovat, proto jsme se rozhodli některé aktivity, mezi nimi i další provozování obchodu www.vltava.cz, ukončit,“ vysvětlil generální ředitel skupiny HP Tronic Daniel Večeřa.

Od 24. května 2018 je novým provozovatelem e-shopu Vltava.cz a vlastníkem domény společnost Tonis distribuce. Na doméně začne v brzké době provozovat svůj vlastní nový e-shop nabízející hudební sortiment a další zboží. E-shop je zatím přesměrován na web Tóny.cz. Hodnotu transakce se oba partneři dohodli nezveřejňovat.

Tonis distribuce podle sdělení na internetových stránkách Vltava.cz nepřevzala od předchozího provozovatele eshopu žádná zákaznická data. Proto na novém eshopu nebude možné používat dřívější zákaznické účty a nebude zde k dispozici ani historie objednávek.  

Vltava.cz funguje na trhu od roku 1996. Původně šlo o internetový obchod zaměřený na prodej knih, postupně se jeho sortiment rozšířil o další spotřební zboží – elektro, sportovní, hračky či kosmetiku. Skupina HP Tronic e-shop získala v roce 2010. Sortiment byl postupně opět profilován na hudební nosiče a knihy.

-mav-