Novým předsedou SPIR se stal Michal Hanák

pondělí, 28. května 2018, 16:50 Lidé, Internet & Mobil MediaGuru

Předsedou SPIR je Michal Hanák, místopředsedy jsou Ivan Mikula a Martin Šebesta.

Michal Hanák,, foto: SPIR

Michal Hanák,, foto: SPIR

Novým předsedou Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) se stal Michal Hanák, člen představenstva Mafra. Zvolila ho v pondělí výkonná rada SPIR. Vystřídal tak ve funkci Jána Simkaniče z Internet Info. Místopředsedy SPIR jsou nově Ivan Mikula (Seznam.cz) a Martin Šebesta (OMD Czech) a spolu s Michalem Hanákem tvoří předsednictvo výkonné rady.

Nový předseda profesního sdružení, které zastupuje internetové vydavatele, obchodníky i agentury, se chce zaměřit především na posílení jednotného výzkumu měření návštěvnosti a sociodemografického profilu návštěvníků internetu NetMonitor. „Netmonitor je pro všechny české hráče na trhu jednotnou měnou, proto chceme zviditelňovat jeho přednosti jako jediného auditovaného průzkumu návštěvnosti internetu," řekl Michal Hanák.

Spolupráce s ostatními profesními organizacemi je další oblastí, které se chce nový předseda věnovat. „SPIR je organizace, která by nám všem měla pomoci podnikat na internetu," uvedl.

SPIR chce i nadále spolupracovat se státní správou a zákonodárci v šíření moderních digitálních nástrojů a zlepšování online prostředí. „Rádi bychom brzy dosáhli toho, aby všechny zákony, které se budou tvořit nebo upravovat, maximálně ulehčovaly a zjednodušovaly život občanům a práci byznysu a reflektovaly, že se píše 21. století," dodal Michal Hanák.

Ve výkonné radě působí kromě předsednictva také Roman Latuske (Economia), Libuše Šmuclerová (Czech News Center), Petr Bednář (AdActive), Ján Simkanič (Internet Info), Daniel Blažek (Heureka Shopping), Daniel Grunt (FTV Prima), Martin Picek (Mindshare), Karel Brýna (Tiscali Media), Monika Jančová (TV Nova), Michael Štádler (Adform) a Tomáš Búřil (Dentsu Aegis Network Czech Republic).

Výkonná rada byla zvolena na valné hromadě SPIR v polovině května. Valná hromada schválila zprávu o činnosti a hospodaření sdružení za uplynulý rok a plán na rok 2019. 

-mav-