Seznam.cz staví právní oddělení pod vedením Michala Nohela

úterý, 29. května 2018, 10:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Internetová jednička ohlásila ukončení spolupráce s AK Staňková a partneři a staví interní právní tým.

Právní oddělení, foto: Seznam.cz

Právní oddělení, foto: Seznam.cz

Společnost Seznam.cz ukončuje dlouhodobou spolupráci s advokátní kanceláří AK Staňková a partneři a staví interní právní tým pod vedením Michala Nohela. První právníci do české internetové jedničky nastupují průběžně od začátku letošního roku. Tým je kompletní od května, na konci června pak pro Seznam.cz přestane pracovat externí advokátní kancelář. 

„Interní právní oddělení má dohromady pět právníků, dva specialisty na styk se státní správnou, jednoho pověřence pro ochranu osobních údajů a jednoho koordinátora," uvedl Michal Nohel. 

Michal Nohel dříve působil v advokacii a do Seznamu přišel v roce 2017 z Českého rozhlasu.

Jan Drdla sbíral zkušenosti například v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, kde se zabýval regulací televizního trhu, a přichází z České televize.

Michal Dubovan má zkušenosti z Ministerstva kultury, kde se věnoval autorskému právu, regulaci on-line obsahu a kolektivní správě.

Petra Krupičková přechází z přední advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & partneři, kde měla na starost hospodářskou soutěž, správní právo a smluvní agendu.

Martina Sochovská dříve působila v advokacii, kde jako advokátní koncipientka a následně jako advokátka vykonávala generální praxi. Přichází ze společnosti Fincentrum Reality.

V týmu dále působí Lenka Ernestová na pozici pověřence pro ochranu osobních údajů, Libor Manda a Věra Průchová jako specialisté pro kontakt se státní správou.

-mav-