Škoda Auto uvádí projekt Lví stopa k 100. výročí republiky

pondělí, 28. května 2018, 13:40 Aktuality, Marketing MediaGuru

Cyklistický projekt chce zapojit cyklisty všech úrovní a pomocí tras vytvořit obrazec národního lva.

Projekt Lví stopa, foto: Škoda Auto

Projekt Lví stopa, foto: Škoda Auto

Škoda Auto připravila s dalšími partnery v rámci oslav stého výročí založení republiky projektu pod názvem Lví stopa. Jako dlouholetý sponzor profesionálních i amatérských cyklistických závodů přichystala domácí automobilka pro tuto příležitost akci v podobě vytvoření největšího obrazu státního symbolu ČR na světě ve tvaru dvouocasého lva. Ten má být zanesen v mapě České republiky, pomocí tras jednotlivých cyklistických stezek o celkové délce dosahující téměř dva tisíce kilometrů. Trasy jsou připraveny pro širokou veřejnost, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro aktivní cyklisty.

V České republice tak, v prostředí mapového rozhraní Mapy.cz, vznikne 100 cyklotras různé obtížnosti o délce přibližně 20 km. Každá z nich bude mít vlastní popisek a bude upozorňovat na zajímavá místa v okolí. Hlavní cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi. Každý účastník se bude moci přihlásit pomocí webového formuláře na stránkách projektu.

V rámci projektu Lví stopa se počítá se zapojením ambasadorů z řad sportovců a známých osobností jako např. nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie ČR a mistrem světa Jiřím Ježkem, olympioniky Dušanem Kožíškem, Vavřincem Hradílkem a dalšími. Na jednotlivých trasách se pak v roli aktivních účastníků objeví řada dalších českých olympioniků.

Při zapojení dostatečného množství jezdců poskytne ve spolupráci s Nadací Konto Bariéry finanční podporu ve výši 150 tisíc Kč na nákup speciálně upravených ručních kol pro děti se zdravotním postižením. Zároveň bude pod záštitou Konta Bariéry odstartována DMS sbírka právě na podporu hendikepovaných cyklistů, kterým bude možné zasláním jedné DMS přispět 30 Kč po celou dobu trvání projektu. Součástí spolupráce s Českým olympijským výborem bude i podpora olympijské nadace.

-mav-