Události ČT bude nově moderovat i Řezníček s Witowskou

pátek, 25. května 2018, 13:00 TV, Lidé MediaGuru

Česká televize chce přes moderátory silněji propojit hlavní zpravodajské relace – Události a Události, komentáře.

Martin Řežníček a Světlana Witowská budou nově moderovat Události ČT, foto: ČT

Martin Řežníček a Světlana Witowská budou nově moderovat Události ČT, foto: ČT

Hlavní zpravodajskou relaci České televize Události budou nově moderovat dosavadní moderátorka pořadu Interview ČT24 Světlana Witowská a bývalý zpravodaj ČT v USA Martin Řezníček. Stávající moderátoři spolu s novou dvojicí se zároveň ujmou moderování Událostí, komentářů. ČTK to řekla mluvčí ČT Karolína Blinková. Spolu s Michalem Kubalem, Danielou Písařovicovou, Jakubem Železným a Marcelou Augustovou se bude nová dvojice od června pravidelně střídat v obou zpravodajských relacích.

Světlana Witowská na sebe upozornila letos před prezidentskou volbou, kdy odmoderovala diskusi dvou prezidentských kandidátů.

Česká televize plánuje silněji propojit své hlavní zpravodajské relace, pořady Události a Události, komentáře. „Cílem těchto změn je akcentovat roli Událostí, komentářů jako druhé stěžejní zpravodajské relace ČT a nabídnout tak divákům ještě výraznější zpravodajsko-publicistický pořad i v pozdně večerním vysílacím čase,“ uvedla Blinková.

Změny rovněž reagují na profesní postup redaktorů ČT24. Lukáš Dolanský nedávno přešel na pozici zahraničního zpravodaje v Bruselu, David Borek v létě vystřídá na pozici zahraničního zpravodaje v Izraeli Jakuba Szántó, který se vrací do redakce zahraničního zpravodajství v Praze. Daniel Takáč se nově ujme podvečerního Interview ČT24, kde doplní Zuzanu Tvarůžkovou.

-čtk-