V Praze otevřela největší atrakce s virtuální realitou v Evropě

sobota, 12. května 2018, 08:02 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Návštěvníci v centru Prahy mohou prožít procházku Prahou 16. století a setkat se s legendárním Golemem.

Foto: DIVR Labs

Foto: DIVR Labs

Projekt Golem VR, zprovozněný od začátku května,  představuje zážitkovou hru kombinující nejnovější dimenzi virtuální reality s pohybem ve skutečném světě. Veřejnosti nabízí procházku rudolfínskou Prahou, možnost dotýkat se vybraných objektů či řešit jednoduché úkoly. Vyvrcholením je návštěva pracovny rabi Löwa a oživení Golema.

Největší evropský projekt na poli virtuálních technologií spustilo v Praze vývojářské studio DIVR Labs. „Příběh o Golemovi je silně spjatý s českou metropolí a věříme, že osloví české i zahraniční návštěvníky,“ uvedl Lukáš Burda, CEO studia DIVR Labs.

„Připravit celý projekt trvalo týmu vývojářů přibližně rok. Volný pohyb v prostoru umožňuje batoh s počítačem, který je propojen s virtuálními brýlemi vytvářejícím fiktivní svět. Atmosféru staré Prahy si návštěvníci mohou užít individuálně nebo v multiplayeru až pro čtyři hráče,” vysvětluje Burda.

Lukáš Burda, foto: DIVR Labs

Lukáš Burda, foto: DIVR Labs

Multismyslový projekt si mohou návštěvníci vyzkoušet na 250 metrech čtverečních v suterénu hračkářství Hamleys v centru Prahy.

Po debutu hry Blue Effect, který DIVR Labs vydala v červnu 2016, je Golem VR nový počin tvůrců, kterému rozsahem konkurují zážitkové projekty virtuální reality v New Yorku nebo Dubaji.

Investorsky za projektem Golem VR stojí Jan Galgonek, ředitel skupiny Adexpres Group, podnikatelé Jerry Javornický a Adam Paclt (SpaceKnow a IceWarp) a investoři Nextech Ventures a Reflex Capital, v jejichž čele stojí zakladatel internetového obchodu CZC Josef Matějka a zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc.

-mav-