Jan Dobiáš: Dříve stačilo nakoupit GRPy, dnes už ne

neděle, 3. června 2018, 08:25 Internet & Mobil MediaGuru

V pořadu programatická minutka vystoupil ředitel marketingu sázkové společnosti Fortuna Jan Dobiáš.

Jan Dobiáš, foto: R2B2

Jan Dobiáš, foto: R2B2

Jan Dobiáš z Fortuny v rozhovoru pro podcast Programatická minutka popsal vývoj v plánování mediálních kampaní za poslední dvě dekády a také to, jaký je současný přístup Fortuny k marketingu.

Za největší zlom v plánování považuje přístup publika k reklamě. „Dříve stačilo mít perfektně naplánovanou mediální kampaň, ideálně v televizi, v podstatě jsme začínali na čtyřech tisících GRP za měsíc. Dnes je situace úplně jiná. Můžete naplánovat co chcete, ale pokud se to sdělení zákazníkovi nelíbí, tak se přejde, a to hlavně skrze sociální sítě, od monologu k dialogu,“ komentuje aktivitu příjemců reklamy.

Podle slov Jana Dobiáše se společnost Fortuna na trhu profiluje tak trochu jako e-shop. „Většina byznysu pochází z onlinu, nicméně statistiky nám říkají, že největší přínos pro nás mají televize a rádio. Lidé k nám tak chodí přímou návštěvou nebo přes organické vyhledávání,” vysvětluje Dobiáš. Značka je podle něj známá a dokazuje to její stoprocentní podpořenou znalostí. „I přes značné rozpočty, které tečou do digitálních médií, se snažíme o vyváženost napříč všemi kanály,“ doplňuje.

Fortuna chce v příštím roce začít pracovat s takovými technologiemi, jako je umělá inteligence nebo virtuální realita. Není to však ten hlavní směr, který společnost bude preferovat. „Naší snahou není jít za cenu těchto technologií nezbytně vždy dopředu, ale spíše se zaměřit na potřeby našeho zákazníka a přizpůsobit tomu uživatelskou cestu,” vysvětluje Dobiáš.

Fortuna pracovala s RTB reklamou už před několika roky. Podle Dobiáše si však musela vyšlapat svou cestu. Dnes už je RTB běžnou součástí jejích kampaní. „Nejdůležitějším důvodem pro využívání RTB reklamy je možnost zacílit si zákazníky, které potřebujeme, ale i ty, které nepotřebujeme a věnovat jim takové rozpočty, které pro nás dávají smysl,“ upřesňuje Jan Dobiáš.

Na celý rozhovor se můžete podívat níže.

Programatická minutka, zdroj: R2B2