Niche Media mění rapový web Banger.cz na lifestylový

sobota, 9. června 2018, 22:49 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Online magazín Banger.cz se pod novým majitelem – vydavatelstvím Niche Media – mění lifestylový web pro mladé.

Náhled na novou podobu webu Banger.cz, zdroj: Niche Media

Náhled na novou podobu webu Banger.cz, zdroj: Niche Media

Online magazín Banger.cz mění strategii a z malého komunitního webu zaměřeného převážně na rap se stává lifestylovým magazínem pro mladé, přičemž cílí především na dívky. Změnu odstartoval nový majitel, kreativní vydavatelství Niche Media.

Banger.cz dostal nový čistší a přehlednější design, modernější logo a rozmanitější obsah. „Posílili jsme redakci, která se každý den věnuje tématům z oblasti life-style, street a urban kultury i módy. Zároveň ale zůstáváme věrní rapové scéně,” říká Pavel Eichler, který spolu s Martinem Léblem a Terezou Olivovou společnost Niche Media vlastní.

Naším cílem je přivést více čtenářů, ale hlavně čtenářek. Tím magazín získá pestrost, která mu chyběla. Kromě toho jsou dívky pro inzerenty z řad lifestylových značek zajímavější,“ dodává Eichler, který stojí i za PR agenturou Nedori.

„Správným výběrem obsahu se nám daří na web přivádět čím dál více ženského publika. Už nyní máme o 30 procent víc nových čtenářek. Soustředíme se přitom nejen na témata článků, ale také na vizuální stránku magazínu. V souladu s těmito změnami jsme také posílili sociální sítě, které jsou v tuto chvíli hlavním zdrojem návštěvnosti,” popisuje Eichler. Na sociálních sítích Facebook, Instragram, Twitter a YouTube nyní Banger dokáže zasáhnout 24 tisíc mladých lidí. 

O obsah se stará nově vytvořený kreativní tým, který do obsahu aplikuje i značky, se kterými Banger.cz úzce spolupracuje, například Jägermeister, Jameson, Converse, Reebok, Livigno nebo Red Bull. Součástí obsahu jsou také vlastní videa, původní rozhovory a fotoreportáže.

Kromě Banger.cz vydává Niche Media také nový lifestylový web Neverdie.cz, jenž cílí zejména na ženy starší 27 let. 

-stk-