Effie zahájila nábor přihlášek, opět hlásí změny

pondělí, 2. července 2018, 11:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Soutěž kreativity Effie opět hlásí novinky v pravidlech, videa mohou obsahovat jen nekomentované ukázky exekucí.

Foto: Effie

Foto: Effie

Asociace komunikačních agentur (AKA), držitel tuzemské licence světové soutěže efektivity, zahájil nábor prací do nového ročníku, který vyvrcholí 7. listopadu. I letos se soutěž posunula v metodice hodnocení a podle organizátora se v pravidlech blíže poměrům americké Effie.

Letošní novinkou jsou pravidla pro videa doprovázející přihlášky. Zatímco dosud byly běžné tříminutové případové studie, letos může video obsahovat jen nekomentované ukázky exekucí. Veškeré doklady o dopadu kampaně a její strategii musejí být obsaženy v písemné přihlášce.

„Tak jako jinde i u nás máme zkušenost, že část porotců může podlehnout okouzlení z perfektního videa a upozadit exaktní parametry hodnocení. Pro porotce je čtení pracnější než prohlížení videí, ale vede k jednoznačnějšímu posuzování,“ říká Martin Klčo, šéf pracovní skupiny soutěže v AKA.

Novinkou je také to, že každá práce získá od poroty krátké hodnocení. Agentura se dozví, v čem její práce vynikala i kde měla slabiny. 

Řádná uzávěrka prací je 12.8., posunutá do 19.8. s příplatkem. Veškeré informace o pravidlech a přihláškách je možné najít na nové webové stránce www.effie.cz.

-mav-