VLM se spojila s Annoncí, Grand Real City a Websitemaster

úterý, 3. července 2018, 07:30 Aktuality, Tisk MediaGuru

Dříve avizovaná vnitřní fúze s firmami, které VLM vlastní, se uskutečnila k 1. červenci.

Společnosti Annonce, Grand Real City a Websitemaster zanikly a jsou od 1. července 2018 nově přímo součástí mateřské společnosti Vltava Labe Media (VLM). VLM se v rámci fúze sloučením stala nástupnickou společností.

„Začleněním původně dceřiných společností VLM přímo do její struktury dojde, kromě sdílení kapacit a know-how lidských zdrojů, také k efektivnějšímu finančnímu řízení dotčených firem, jednotnému řízení systémů správy a nakládání s daty v rámci GDPR a především k efektivnější spolupráci v rámci obchodních týmů a cross-sellingu produktů,“ uvedla Dominika Kalinová, finanční ředitelka a členka představenstva VLM.

Ve všech případech se jedná o společnosti, které již VLM v minulosti získala a byla jejich jediným akcionářem.

Společnost Annonce, vydavatele tištěného titulu a provozovatele online verze řádkové inzerce, koupila VLM ke konci roku 2017. Výkonnou ředitelkou nadále zůstává Lenka Černá.

Akvizice Grand Real City byla dokončena také těsně před koncem roku 2017 a znamenala pro VLM další expanzi v odvětví řádkové inzerce. Výkonnou ředitelkou je nadále Barbara Podlahová.

Společnost Websitemaster, poskytující služby v oblasti tvorby webových stránek, přešla do struktury vydavatelství již v roce 2013 v souvislosti s akvizicí společnosti Sanoma. Řízením veškerých aktivit v této oblasti je nadále pověřen Radek Kolínský.

VLM je dále stoprocentním vlastníkem ve společnostech AdActive,  Webfarm a EBM system a od června 2018 také ve společnosti Česká distribuční, 35% podíl pak VLM vlastní ve společnosti První novinová společnost.

-mav-