ALO diamonds kupuje rodinné šperkařství Halada

středa, 29. srpna 2018, 15:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Po akvizici šperkařství Halada plánuje nový majitel expanzi na českém i slovenském trhu.

Zdroj: FB Halada Jewellery

Zdroj: FB Halada Jewellery

Největší české klenotnictví ALO diamonds kupuje druhé největší tuzemské šperkařství Halada. Získává v něm 100% podíl a přebírá veškeré výrobní i prodejní kapacity, včetně všech zaměstnanců. Hodnotu transakce se obě firmy rozhodly nezveřejňovat.

Záměrem majitele ALO diamonds Alojze Ryšavého je dále šperkařství Halada na poli luxusních šperků rozvíjet pod stávající klenotnickou identitou a také rozšířit síť jeho butiků. „Klenotnictví Halada jsme si vybrali zejména s ohledem na jeho čtyři desítky let dlouhou tradici rodinného podniku, který po revoluci vybudoval úspěšné zastoupení i v České republice. Naším záměrem je proto zachovat značku se všemi ohledy včetně vysoké kvality jejích produktů. Mimo to ale chceme rozšířit síť jejích butiků a představit ji i na slovenském trhu,“ uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel klenotnictví ALO diamonds.

Značka Halada byla založena manželi Haladovými v roce 1978 v německém Mnichově.  Za dobu svého působení se stali jedněmi z nejuznávanějších tuzemských prodejců diamantových a perlových šperků. Vedle výroby vlastních klenotů disponuje Halada výhradním zastoupením deseti největších klenotnických společností na světě. Mezi ně patří Pomellato, Fope, Schoeffel Gellner, ale například i Mikimoto, největší firma specializující se na perlové klenoty na světě, která vypěstovala vůbec první kultivovanou perlu.

Po 40 letech úspěšného podnikání se manželé Haladovi nyní rozhodli svůj podnik prodat. „Těší nás, že i s novým majitelem budou šperky Halada navazovat na tradici uměleckého zpracování a směr, kterým se ubíraly dlouhé roky. Silný hráč na trhu, jakým je ALO diamonds, navíc dokáže značku dále budovat a rozvíjet,“ říkají manželé Haladovi, kteří v České republice provozují čtyři butiky. Pod vedením ALO diamonds se síť rozšíří až na 10 butiků, stávající portfolio chce nový majitel navíc obohatit o výhradní zastoupení dalších tří značek.

Klenotnictví ALO diamonds působí na trhu již 28 let. Zaměstnává více než 300 lidí a provozuje v České republice šest butiků, na Slovensku tři, svá zastoupení má i ve Spojených státech amerických a Hongkongu. Na českém a slovenském trhu rovněž provozuje butiky značky ALOve, kterými se snaží zpřístupnit kvalitní šperky s drahokamy širšímu okruhu zákazníků. Do konce roku bude mít butiků 25.

-stk-