Do čela Many nastupuje Šimon Čapek z Red Bullu

čtvrtek, 23. srpna 2018, 14:30 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Novým výkonným ředitelem výrobce funkční stravy Mana nastupuje Šimon Čapek, zakladatel české pobočky Red Bull.

Šimon Čapek, zdroj: Heaven Labs

Šimon Čapek, zdroj: Heaven Labs

Do čela českého start-upu Heaven Labs, vyrábějící funkční stravu Mana, nastoupil Šimon Čapek. Jeho úkolem na pozici CEO/výkonného ředitel je vytvořit ve společnosti jasnou obchodní a marketingovou strategii. Pod jeho vedením by se Mana měla brzy rozšířit do dalších retailových sítí i na nové trhy.

Zakladatel a většinový vlastník Heaven Labs Jakub Krejčík si i nadále ponechává v gesci strategická rozhodnutí firmy. Kromě toho se bude nyní více soustředit na inovace a vývoj nových produktů. Heaven Labs od svého vzniku každoročně zdvojnásobuje svůj obrat. V roce 2017 činil 87 milionů korun, za letošní rok chce dosáhnout dvojnásobku.

„Dostat příležitost vést tuto malou, nicméně rychle rostoucí firmu, je veliká čest, ale i zodpovědnost. Čekají mě zde dva důležité aspekty. Jednak vývoj a rozšiřování dosud prakticky neexistující produktové kategorie, která se stává protikladem zavedených nehospodárných potravinářských systémů – tedy mise s vyšším cílem. Zadruhé je to úzká spolupráce s kolektivem mladých a stejně revolučně smýšlejících lidí. Věřím, že zúročím svých dvacet let zkušeností z obchodu, marketingu i znalostí jiných kultur, že budu dobrý manažer,“ uvedl Šimon Čapek.

Šimon Čapek působí v segmentu potravinářství a nápojů po celou svou kariéru. Na konci 90. let uváděl na tuzemský trh mexické pivo Corona. V roce 1998 nastoupil k rakouskému gigantovi Red Bull a ještě téhož roku založil pobočku Red Bullu v České republice. V čele tuzemského Red Bullu působil až do roku 2013, následně se stal oblastním marketingovým ředitelem pro celou Asii. Zodpovědný byl za 29 trhů, na starosti měl země od Turecka, přes Indii až po Japonsko či Jižní Koreu. Na konci loňského roku se rozhodl své dlouholeté působení v rakouské firmě ukončit a věnovat se více sobě i rodině. Ve svém volném čase rád leze po horách, nebo je sjíždí na snowboardu.

-stk-