Operátor kabelové TV Nej.cz koupil dvě firmy na severní Moravě

úterý, 21. srpna 2018, 14:45 Aktuality, Internet & Mobil, TV MediaGuru

Firma Nej.cz koupila společnosti Telconet a Kyklop, které poskytují připojení k internetu na severní Moravě.

Zdroj: Nej.cz

Zdroj: Nej.cz

Kabelová firma Nej.cz koupila společnosti Telconet a Kyklop poskytující připojení k internetu na severní Moravě. Své služby tak v současnosti poskytuje 220.000 domácností. Uvedla to v tiskové zprávě. Cenu nezveřejnila.

Společnost navázala na akvizice z loňského roku, kdy získala kabelové firmy RIO Media a KT Mimoň. V současnosti je po UPC a O2 třetím největším poskytovatelem kabelové televize a internetu v Česku.

„Růst je ta nejlepší cesta, jak můžeme zlepšovat a rozšiřovat služby, které nabízíme téměř čtvrt milionu našich zákazníků. Jsem proto rád, že se nám akvizice společností Telconet a Kyklop podařilo dotáhnout, a věřím, že budeme v nákupech i nadále pokračovat," uvedl výkonný ředitel Nej.cz Jaroslav Hanyk.

Vedle připojení k internetu nabízí Nej.cz i kabelovou televizi, a to jak v klasickém provedení, tak prostřednictvím IPTV. IPTV je nejmodernější televizní technologie s funkcemi pozastavení vysílání, zpětného zhlédnutí jakéhokoliv pořadu až sedm dní do minulosti nebo nahrávání pořadů bez nutnosti mít vlastní rekordér.

Skupina Nej.cz se zaměřuje na pevné sítě na území celé České republiky, služby bezdrátového připojení tvoří méně než pět procent jejích tržeb. Stoprocentním akcionářem Nej.cz je společnost Kaprain Industrial Holding založená v roce 2013 Karlem Pražákem. Od začátku se soustředí na průmysl, nemovitosti a finance. Nemovitostní část skupiny tvoří zejména výstavba na pozemcích u pražské O2 arény, projekt Vítězné náměstí a rekonstrukce budovy v Pařížské ulici. V průmyslu firma vlastní podíly mimo jiné ve společnostech Nej.cz, Rio Media, AVE CZ odpadové hospodářství a Prague The Style Outlets. Ve finanční oblasti se skupina zabývá profesionálním odkupem, správou a vymáháním firemních a maloobchodních pohledávek.

-čtk-