TV podzim čekají vypjaté souboje, hlavně o víkendu

pondělí, 13. srpna 2018, 15:10 TV MediaGuru

Především sobotní a nedělní televizní večery nabídnou letos na podzim ostrý souboj o televizního diváka.

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Televizní podzim zahájí už v posledním srpnovém týdnu, kdy se do vysílání vracejí dlouhodobé pořady, které mají prázdninovou přestávku. Kromě nových dílů už zavedených nebo známých pořadů se také představí některé zbrusu nové pořady.

Relativně staronové je pondělní prime-timové vysílání, kde se střetávají opět detektivní seriál z dílny České televize (tentokrát třetí řada seriálu Labyrint) s pokračováním seriálů Specialisté a Modrý kód. Toto složení se opakuje z minulé sezóny. Obdobně i středeční prime-time je složen z pořadů, které navazují na minulé sezóny.

Větší neznámou jsou úterní a čtvrteční večery, kde na sebe narazí nový seriál Krejzovi s dlouholetým seriálem Ordinace v růžové zahradě. Je otázka, jak se novému seriálu Primy bude v těchto časech dařit. ČT do obou těchto dnů zařazuje archivní seriál – dosavadní Vyprávěj střídá Doktor Martin.   

Páteční večer, který je tradičně doménou České televize, se snaží přilákat diváky, sledující osudy rodiny Valentů v seriálu První republika. Prima do pátečního večera staví talentovou reality show Česko Slovensko má talent. Může být alternativou pro diváky, kteří seriál nevyhledávají. Nova na pátek počítá s filmy.

Pravděpodobně nejtužší souboj se odehraje o víkendu. Sobotní zábavní pořady představují v daném žánru klíčové formáty jednotlivých stanic. Česká televize přinese novou řadu StarDance (ve vysílání se objeví až v průběhu podzimu), Nova svoji vlajkovou reality show Tvoje tvář má známý hlas a Prima přichází do tohoto slotu s novinkou 1 proti všem, kterou označuje jako jednu z největších pro letošní podzim.

Těžký bude ale i nedělní souboj. V něm Česká televize přichází tradičně s původní dramatickou tvorbou, letos na podzim představovanou seriály Zahradnictví a Rédl. Nova nabídne pokračování svého úspěšného seriálu Dáma a Král a Prima nový rodinný komediální seriál Tátové na tahu, který v nedělním vysílání může zamíchat kartami diváckých preferencí. 

Náhled programového vysílání, podzim 2018. Zdroj: ČT, Nova, Prima TV

Náhled programového vysílání, podzim 2018. Zdroj: ČT, Nova, Prima TV

-mav-