V čele Rádia Junior Vacek, čtyři regionální ředitelé ČRo pokračují

čtvrtek, 30. srpna 2018, 07:35 Aktuality, Lidé, Rádio MediaGuru

Čtyři ředitelé regionálních stanic ČRo svůj mandát obhájili. Rádio Junior povede Tomáš Vacek.

Regionální ředitelé ČRo (nahoře zleva): Josef Podstata, Zdeněk Levý; (dole zleva): Milan Knotek, Zdeněk Duspiva, foto: Khalil Baalbaki

Regionální ředitelé ČRo (nahoře zleva): Josef Podstata, Zdeněk Levý; (dole zleva): Milan Knotek, Zdeněk Duspiva, foto: Khalil Baalbaki

Rada Českého rozhlasu ve středu 29. srpna na svém veřejném zasedání na základě návrhu generálního ředitele ČRo Reného Zavorala jmenovala s účinností od 1. října 2018 do funkcí ředitelů regionálních studií Českého rozhlasu: Zdeňka Duspivu (ČRo České Budějovice a ČRo Vysočina), Zdeňka Levého (ČRo Plzeň a ČRo Karlovy Vary), Milana Knotka (ČRo Sever a ČRo Liberec) a Josefa Podstatu (ČRo Olomouc a ČRo Ostrava).

K tomuto datu také generální ředitel ČRo jmenoval Tomáše Vacka šéfredaktorem Rádia Junior. „Tomáš Vacek prokázal své kvality v době, kdy byl pověřen vedením této stanice. Věřím, že je pro něj pozice šéfredaktora nejen odměnou, ale také další profesní výzvou,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Tomáš Vacek, foto: Khalil Baalbaki

Tomáš Vacek, foto: Khalil Baalbaki

Tomáš Vacek před nástupem do rozhlasu téměř deset let učil herectví v prvním i druhém cyklu literárně dramatického oboru Základní umělecké školy na Zbraslavi. Do rozhlasu přišel v roce 2005 a působil na různých pozicích. V tehdejším Producentském centru se věnoval soutěžím pro mladé hudebníky Concertino Praga a Concerto Bohemia či mezinárodnímu festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Vedl také Tvůrčí skupiny nových formátů. Se vznikem Rádia Junior se začal jako slovesný dramaturg věnovat především tvorbě pro děti, je autorem a jedním z interpretů dětského seriálu Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou, několika pohádek nebo cyklu Kouzelná kniha Káji Kučery, za nějž získal ocenění na festivalu Prix Bohemia Radio. Od roku 2017 je moderátorem pořadu Noční Mikrofórum.

Řízením regionálních studií ČRo Regina DAB Praha a ČRo Region byl s účinností od 1. října 2018 pověřen ředitel Regionálního vysílání Jan Menger.

-stk-