Za online nákupy s cashbackem víc utratí muži než ženy

pátek, 31. srpna 2018, 16:45 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Server Plná peněženka zveřejnil data o online nákupech s cashbackem.

Zdroj: Plná Peněženka

Zdroj: Plná Peněženka

Cashback (vrácení části peněz za online nákup) při svých online nákupech používají muži méně často, ale zato při něm více utratí. V průměru dokonce o 39 % na jeden nákup. Odměnou za nákupy si pak průměrně připíšou 442 korun, ženy jen 352 korun. Výplatu svých naspořených peněz nejčastěji žádají obě pohlaví v listopadu. Vyplývá to z dat, která uvolnil cashbackový portál Plná Peněženka.

Ženy dominují v nákupech za módu, dětský sortiment a domácí mazlíčky. Muži zase v nákupu elektra nebo pneumatik. Ženy investují na onlinu víc za domácí mazlíčky než za dětské zboží. Zajímavostí také je, že muži si kupují boty méně často než ženy, ale zato za ně zaplatí víc než ženy. 

Tržby v sektoru cashbacku rostou podle Plné Peněženky celkem šestkrát rychleji než tržby e-commerce. Lidé nakupují častěji, více a větší sortiment, což se týká mužů i žen.

Plná Peněženka je cashbackový portál, na kterém mohou lidé získat peníze zpět z nákupu. Při nákupu určitého zboží v některém ze stovek partnerských obchodů dostanou až 25 % z ceny nákupu zpět. Plná Peněženka odstartovala v roce 2012 jako jeden z prvním cashbackových portálů v České republice a nyní obsahuje přes 50 % cashbackového trhu. Inspirovala se úspěšnými servery v Anglii nebo Americe.  Přes Plnou Peněženku lze aktuálně nakupovat ve více než 650 obchodech, ve kterých uživatelé v roce 2017 zakoupili zboží za miliardu korun. Plná Peněženka jim pak vrátila celkem 86 milionů korun.

Data o rozdílech v nakupování mezi muži a ženami shrnuje infografika, která je ke stažení níže.

-mav-