Digi TV vyřadila stanice AMC, zařadila deset nových stanic

pondělí, 3. září 2018, 14:30 Aktuality, TV MediaGuru

Významná obměna portfolia stanic satelitní televize a televize přes internet Digi TV.

Zdroj: Digi TV

Zdroj: Digi TV

Od pondělí 3. září zařazuje český televizní operátor Digi TV deset nových stanic, současně ale vyřazuje kanály patřící americké společnosti AMC Networks. „Důvodem změny je zohlednění preferencí zákazníků, kvality a sledovanosti TV kanálů i absence dohody se společností AMC Networks ohledně podmínek vysílání jejích TV kanálů," uvedla společnost v tiskovém oznámení. AMC ale s postupem Digi TV nesouhlasí a chce podniknout právní kroky.

Vyřazené stanice jsou: Minimax, JimJam, Spektrum, Spektrum Home, CBS Reality, TV Paprika, AMC, Film+, Megamax, Sport 1 a Sport 2. Od 3. září je nahrazují stanice Filmbox Extra HD, Filmbox Family, Epic Drama HD, TUTY TV, Fightbox, Food Network, Docubox, Discovery Turbo Extra, E!, Auto Motor Sport a Digi Sport 2 HD.

Sportovní stanice Digi Sport 2 HD  byla v rámci časově neomezené promo akce přidána do základního balíčku.  

Od 1. října pak Digi TV nabídne všechny stanice skupiny Nova v HD rozlišení. Vedle Nova HD přejdou do HD rozlišení ostatní čtyři kanály skupiny Nova, které jsou v základním programovém balíčku. Konkrétně půjde o stanice Nova 2 HD, Nova Cinema HD, Nova Gold HD a Nova Action HD.

Do HD přechází také stanice History

-mav-