McDonald’s propaguje burger od svého zákazníka

středa, 19. září 2018, 07:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

McDonald’s kampaní představuje burgery Luky Cheese a Luky Chicken, jejichž autorem je zákazník Lukáš Kaláb.

Zdroj: McDonald's

Zdroj: McDonald's

McDonald’s na českém i slovenském trhu propaguje burgery Luky Cheese a Luky Chicken, pod nimiž je autorsky podepsán jeho zákazník Lukáš Kaláb. K dostání jsou ve všech restauracích McDonald’s na českém i slovenském trhu. 

Lukáš Kaláb byl vybrán ve výběrovém řízení na „nejdůležitějšího člověka v mekáči“, tzv. burger mastera, který by byl podepsán pod recepturou nového burgeru.

Do konkurzu se přihlásilo přes 7 500 lidí, kteří na speciální microsite museli „vyplnit pohovor“, a vytvořit tak své CV. To následně posloužilo k online hlasování, z něhož vzešlo šest finalistů, kteří se spolu utkali před porotou na finálovém eventu. „Potkat se zde mohli mimo jiné i se zajímavými hosty jako Jirka Král, Sharlotte, Fallenka, Marek Pavala a dalšími,“ popisuje průběh Ladislav Doležal z marketingu společnosti McDonald’s s tím, že zákazníci měli poprvé v české historii značky možnost dochutit připravené omáčky, a dát jim tak výslednou chuť.  

Samotná kampaň, jež cílí především na mladé spotřebitele, je k vidění v outdooru a na internetu. Ve venkovním prostoru využívá citylighty a také plochy na dopravních prostředcích MHD.

Pod konceptem aktivace i microsite je podepsána agentura Follow Bubble, jež pro McDonald’s spravuje sociální sítě. Kreativa kampaně pochází z dílny DDB.

-stk-