Mountfield dostal pokutu 300 tisíc Kč za klamavý spot

čtvrtek, 20. září 2018, 16:25 Aktuality, TV MediaGuru

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pokutuje společnost Mountfield za údajně klamavý TV spot.

Prodejce zahradní techniky Mountfield dostal pokutu 300.000 korun od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za klamavý reklamní spot na TV Nova. Sliboval traktor za třetinu ceny, ale nebyla to pravda. Rada to uvedla v tiskové zprávě. 

Mountfield v reklamním spotu uvádí bezprostředně po zobrazení zahradního traktoru v obrazové složce informaci „Jen za 1/3 ceny a jiné neuvěřitelné ceny na všechno", doplněnou hlasovým komentářem: „Za třetinu? He, co dodat? To je Mountfield.", ačkoli zobrazený traktor za třetinu ceny dostupný nebyl. Reklama mohla vést spotřebitele k rozhodnutí ohledně koupě, kterou by jinak neučinil.

„Rada pro rozhlasové a televizní vysílání poukazuje ve své zprávě na fakt, že v rámci reklamního televizního spotu na zboží za 1/3 ceny byl ukázán model zahradního traktoru, který ve skutečnosti nebyl za 1/3 ceny, ale měl slevu pouze 58 %. Toto se bohužel stalo a činíme taková opatření, aby se podobný případ již neopakoval," uvedla tisková mluvčí Mountfieldu Kateřina Böhmová.

Mountfield je jedním z deseti největších zadavatelů inzerce v Česku. Loni nakoupil reklamní prostor za téměř 900 milionů korun v ceníkových cenách. V roce 2016 vytvořil konsolidovaný zisk 114 milionů korun po předchozí ztrátě 30 milionů. Konsolidované tržby předloni činily 5,6 miliardy korun, před tím to bylo 5,1 miliardy korun. Majoritní podíl v Mountfieldu předloni koupila od jejího zakladatele Ivana Drbohlava čínská skupina Eurasia Development Group Limited.

-čtk-