Nova finišuje s castingy na pěveckou reality The Voice

pondělí, 1. října 2018, 10:40 TV MediaGuru

Poslední castingy se uskuteční o prvním říjnovém víkendu, show by se mohla vysílat na jaře.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Přípravy na uvedení pěvecké reality show The Voice, na které pracuje televize Nova, jdou pomalu do finále. Poslední castingy se mají uskutečnit o prvním říjnovém víkendu, vyplývá z informací, které Nova uvedla ve svém vysílání.

Reality show The Voice připravuje Nova do vysílání společně se svou sesterskou slovenskou televizí Markíza. Pořad promují pod názvem The Voice Česko-Slovenska. To je změna oproti předchozím ročníkům, kdy se pořad vysílal pod názvem Hlas ČeskoSlovenska. Dosavadní přípravy naznačují, že pořad by mohl být připraven pro jarní vysílání 2019.

Na rozdíl od formátu Superstar, kterou Nova vysílala letos na jaře, se show The Voice liší tím, že porotci jsou při hodnocení otočeni k soutěžícím zády a rozhodují se pouze na základě jejich hlasu. Koncept pořadu také počítá s vytvářením týmů, které si na základě hlasových kvalit sestavují porotci (a zároveň kapitáni) těchto týmů. 

První řadu reality show The Voice, tehdy pod názvem Hlas ČeskoSlovenska, uvedla Nova na jaře 2012. Pořad dosáhl průměrné sledovanosti 1,119 mil. diváků nad 15 let s podílem 28,86 %. V cílové skupině 15-54 let, na kterou Nova programuje, představoval podíl pořadu 34 %. Druhou řadu show Hlas sledovalo o dva roky později v průměru 660 tis. diváků (15+), podíl v divácké skupině 15-54 činil 26 %.

-mav-