Nový seriál Lynč nasadí ČT do prime-time od 22. října

úterý, 18. září 2018, 07:50 TV MediaGuru

Příběh, ve kterém se dokumentarista snaží rozkrývat pozadí násilné smrti svého kamaráda z dětství, se bude vysílat v pondělí večer.

Seriál Lynč, foto: Česká televize

Seriál Lynč, foto: Česká televize

Osmidílný seriál Lynč, který v České televizi vznikl jako studentský projekt, zařadí ČT1 do vysílání od pondělí 22. října. Vysílat ho bude v hlavním vysílacím čase od 20:00. Novinka tak zaujme čas, který teď náleží třetí řadě seriálu Labyrint

Seriál vznikl pod vedením amerického scénáristy Harolda Aptera. Ten stál za projekty jako Star Trek: Nová generace nebo Walker, Texas
Ranger. Děj seriálu Lynč vypráví příběh mladého dokumentaristy, který zjišťuje detaily násilné smrti svého kamaráda z dětství. Hrají: Matěj Anděl, Marcel Bendig či Barbora Šporclová.  

Velkým tématem projektu je také odkrývání reality maloměst. Tvůrci se rovněž zaměřili na více či méně fungující mezilidské vztahy a otevřou i problematiku rasové nesnášenlivosti a předsudků.

„Projekt je v českém kontextu unikátní hned z několika pohledů: vznikal ve spolupráci České televize, filmových škol a kateder FAMU, JAMU a UTB ve Zlíně. Scenáristé i režiséři jsou vesměs mladí lidé, studenti či nedávní absolventi vysokých škol, které řídí zkušený Harold Apter. Jde o kombinaci kriminální minisérie se sociálním dramatem, což je nelehký žánr, který se rovněž v české tvorbě nevyskytuje často. A konečně jde o první televizní seriál koprodukovaný televizí Arte z její centrály ve Štrasburku,“ uvedl kreativní producent Jan Maxa.

-mav-