O2 TV zahájí v pátek hokejové přenosy, má novinky

pondělí, 10. září 2018, 14:35 Aktuality, TV MediaGuru

O2 TV představila vysílací plán letošního ročníku a také složení hokejové redakce.

Foto: O2 TV

Foto: O2 TV

Od pátku 14. září zahájí nový ročník hokejové Tipsport extraligy, objeví se na obrazovkách O2 TV Sport a ČT sport. O2 TV drží výhradní práva na středeční, páteční i sobotní televizní zápasy hokejové extraligy do roku 2023. ČT sport nabídne nedělní a případně i úterní přímé přenosy Tipsport extraligy.

Novou hokejovou redakci O2 TV tvoří Jan Homolka, Tomáš Zetek, Libor Basík a Jan Velart. Tým doplňují reportéři Richard Tesař a Tereza Kubíčková. K expertům patří Roman Málek, Petr Ton, Jakub Koreis nebo Jiří Tlustý.

Vysílací plán hokejové Tipsport ligy, foto: O2

Vysílací plán hokejové Tipsport ligy, foto: O2

Komentátoři hokejových přenosů O2 TV, foto: O2

Komentátoři hokejových přenosů O2 TV, foto: O2

„Chceme hokej dělat jinak než Česká televize a chceme divákům nabídnout to, co na ČT neuvidí,“ uvedl výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay. Má to spočívat v používání různých úhlů záběrů kamery,  multidimenze (nově záběry z trestné lavice nebo z kamer nad brankami), ve využívání kamer na přilbách rozhodčích (včetně mikroportů). Novinkou má být i televizní grafika a pojetí přímých přenosů. Přenosy se mají víc zaměřit na dění na hokejových stadionech, celkem by se měly přenosy vysílat na 14 kamer.

Každé pondělí od 21.05 hodin poběží na O2 TV Sport nový lifestylový magazín Ice Time.

O2 TV Sport nabízí své sportovní stanice i kanál ČT sport v tarifu M. V základním balíčku O2 TV je kanál Nova Sport 1, který drží vysílací práva na NHL, a stanice Sport 1 vysílající KHL či hokejovou Ligu mistrů.

Kompletní nejvyšší domácí hokejovou soutěž je možné sledovat také díky balíčku O2 TV Sport Pack, který za 199 Kč měsíčně zpřístupní stanice O2 TV Sport, O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis a ČT sport.

-mav-