Signal festival zapojuje do svého programu partnery

sobota, 29. září 2018, 08:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Signal festival letos nabízí kromě partnerství i možnost mecenášství. Patronem světelné instalace se může stát každý.

Letos poprvé se zapojí do Signal festivalu i Kooperativa, zdroj: Signal.

Letos poprvé se zapojí do Signal festivalu i Kooperativa, zdroj: Signal.

Šestý ročník festivalu světla Signal, který se bude konat v Praze od 11. do 14. října, nabídne letos v šesti městských částech 22 uměleckých instalací českých i zahraničních umělců. I tentokrát budou do programu zapojeni také partneři. Novinkou partnerské spolupráce je mecenášství, ke kterému se mohou přidat značky, společnosti i lidé, a stát se tak oficiálními patrony vybrané instalace.

Nejvyšší forma spolupráce s festivalem Signal je partnerská světelná instalace, která s sebou nese výraznou vizibilitu. Již čtvrtým rokem této spolupráce využívá hlavní partner Mercedes-Benz, která letos připraví videomapping na kostele sv. Ludmily s originálním odpočtem. Do odpočtu se budou moci prostřednictvím interaktivní hry, volně parafrázující palivovou reakci v motoru, zapojit i návštěvníci. Na stránce www.odpocet.eu budou mít možnost vyslat na kostel sv. Ludmily vlastní palivovou částici.

Mercedes-Benz si na festival připraví videomapping na kostel sv. Ludmily, zdroj: Signal.

Mercedes-Benz si na festival připraví videomapping na kostel sv. Ludmily, zdroj: Signal.

Hlavním partnerem je letos poprvé také pojišťovna Kooperativa, jejíž karlínské sídlo Main Point Karlín (MPK) hraje hlavní roli světelné instalace Wave od českého studia Hyperbinary. Sídlo získalo v roce 2011 ocenění MIPIM Awards v kategorii nejlepší kancelářská budova světa. Hyperbinary oživí její fasádu světelnou instalací tvořenou sto dvaceti programovatelnými LED tyčemi, které prozkoumávají fyzikální jev vlnění a jeho formy. 

Mecenášem se mohou zájemci stát na webu, kde si vyberou světelnou instalaci a podpoří její vznik. „Podporovatel získá VIP akreditace, které zajistí přednostní vstup na program,jméno uvedeme mezi partnery festivalu v tištěných i internetových výstupech a na panelech u instalací a v neposlední řadě hlavně dobrý pocit, že byl významnou součástí šestého ročníku,“ vysvětluje Martin Pošta, ředitel festivalu. „Patronem se může stát značka, firma i fyzická osoba, která vznik instalace podpoří částkou začínající v řádech desetitisíců,“ dodává Pošta. 

Mezi patrony patří například Pivovary Staropramen, Palladium, Barrisol, Pražská plynárenská a ROBE. Staropramen si vzal pod svá křídla instalaci Hlidka 2,1/18 od skupiny audiovizuálních umělců XYZ na Jiřího z Poděbrad, kde zároveň umístí svůj airstream bar.

Staropramen představí svůj airestream bar, zdroj: Signal.

Staropramen představí svůj airestream bar, zdroj: Signal.

Palladium, který je patronem instalací od roku 2016, každoročně podporuje dílo umístěné před svým obchodním domem, letos to bude instalace Touch od umělce Tomáše Dymeše.

Pražská plynárenská tento umožní vznik videomappingu SSSSSSpace od českého uměleckého seskupení _STROY.  

Netradičním patronem se v letošním roce stane také Barrisol, stropní folie, díky které vznikne část doprovodného programu festivalu – audiovizuální počin Organik v kostele U Salvatora.

Již tradičním patronem je společnost ROBE, která každoročně přispívá ke vzniku instalací dodávkou světel. Letos takto podpoří hned dvě instalace – Hlidka 2,1/18 na Jiřího z Poděbrad a Organik v kostele U Salvatora.

Partner VIP programu Zátiší Catering připraví svítící jídlo, fluoreskující prosecco s mučenkovým kaviárem a table-mappingové okouzlení všech smyslů. Ve stanu restaurace Žofín Garden bude pro návštěvníky festivalu připraven, v rámci projektu „V záři chutí“, Neon Food Lounge, od 17. do 23. hodin. Zde bude možné ochutnat UV donuty, wafle, panna cottu, makronky, nanuky a mnoho dalšího.

UV nanuk na Signal festivalu nabídne Zátiší Catering, zdroj: Signal.

UV nanuk na Signal festivalu nabídne Zátiší Catering, zdroj: Signal.

-stk-