Coca-Cola HBC rozšiřuje portfolio o další alkoholické značky

pondělí, 22. října 2018, 16:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Distribuční společnost Coca-Cola HBC na českém trhu přibírá do portfolia alkoholické značky skupiny Edrington.

Zdroj: Edrington

Zdroj: Edrington

Výrobní a distribuční společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko uzavřela partnerství se světovým výrobcem alkoholu, se skupinou Edrington. Jedná se tak o další rozšíření alkoholického portfolia v letošním roce, od ledna distribuuje Coca-Cola značky Aperol, Cinzano a Gin Bulldog skupiny Gruppo Campari.

Na českém a slovenském trhu tak bude Coca-Cola HBC distribuovat pět značek skotské whisky – Famous Grouse, prémiové Naked Grouse, Highland Park a Glenrothes a super prémiový Macallan. Dalšími novými nápoji v portfoliu budou rumy z Dominikánské republiky – prémiový Brugal a super prémiový 1888. Nabídku doplní i super prémiová vodka Snow Leopard, z jejíhož prodeje je podporován fond na záchranu kriticky ohroženého sněžného leoparda před vyhynutím.

„Získání dalších značek prémiových alkoholických nápojů do našeho portfolia je dalším krokem na cestě stát se komplexní společností, která nabízí širokou škálu nápojů pro každou denní i noční příležitost,“ vysvětluje Maria Anargyrou-Nikolic, generální ředitelka Coca‑Cola HBC Česko a Slovensko, a dodává: „I nadále tak posilujeme naši pozici v celém segmentu HoReCa a na poli dodavatele prémiového alkoholu – do aktuálního portfolia doplňujeme nejrychleji rostoucí kategorie, kterými jsou právě whisky, rum a vodka.“

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko je známá především jako výrobce a distributor kompletního portfolia nápojů společnosti Coca-Cola Company. Distribuce alkoholu je jejím vlastním byznysem, na kterém se „atlantská“ Coca-Cola nijak nepodílí.

Skupina Edrington je desátý největší výrobce alkoholu na světě. Pod tímto jménem vystupuje od roku 1961, ale její kořeny sahají až do roku 1850. „Společnost má v kategoriích whisky, rumu a vodky ucelené portfolio, a naší novou spoluprací tak vzniká relevantní a silné partnerství, které posílí vztahy se současnými zákazníky a přivede i zákazníky nové,“ říká Maria Anargyrou-Nikolic. „Věříme, že se všechny značky brzy zařadí mezi nejrychleji rostoucí na trhu,“ dodává generální ředitelka Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

-stk-