ČT koupila zahraniční seriály McMafia či Příběh služebnice

úterý, 23. října 2018, 11:50 TV MediaGuru

Česká televize nakoupila na festivalu v Cannes nové pořady, zahraničním televizím pak prodala některé ze svých titulů.

McMafia, foto: Česká televize

McMafia, foto: Česká televize

Česká televize zakoupila na festivalu v Cannes licence na vysílání několika zahraničních seriálů, které do vysílání zařadí v příštím roce. Jde o adaptaci románu Margaret Atwoodové Příběh služebnice nebo melodramatickou rodinnou sérii Tohle jsme my.

Výčet seriálových novinek doplňuje i nabídka od BBC - osmidílná série McMafia v hlavní roli s Jamesem Nortonem, která se odehrává i na území České republiky a zahráli si v ní čeští herci v čele s Karlem Rodenem, nebo dramatem se Suranne Jonesovou v titulní roli - Doktorka Fosterová.

„V Cannes finalizovala Česká televize kontrakty s velkými americkými společnostmi MGM, 20th Century Fox a Paramount, od kterých jsme nakoupili bohatou kolekci klasických filmů jako Půlnoční kovboj, Hodný, zlý a ošklivý a Bandoler, ale hlavně i nejnovější série Příběh služebnice a rodinné drama z Ameriky dnešních dní Tohle jsme my, které uvede stanice ČT art v originálním znění s titulky,“ říká ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Vedle toho získala ČT od BBC několik dokumentů – cyklus Dynastie sleduje vůdce rodu, v Tajemství nacistů uvidí diváci detailní pohled na mechanismy získávání moci, záhady objasní třídílné Tajemství bermudského trojúhelníku a ve vysílání se objeví i závěrečný večer londýnského festivalu BBC Proms 2018. ČT zařadí také tituly z produkce National Geographic, jako například snímky Zkáza Challengeru, Titanic - 20 let od natáčení Cameronova filmu či dokument Poslední dny Anny Frankové.

Pro ČT art se podařilo získat přímý přenos opery Giuseppe Verdiho Attila, kterou 7. prosince otevírá sezónu milánská La Scala, od ARTE nabídne Česká televize cykly Tančíme, mapující historii tance, a Design o ikonických předmětech, které určovaly svoji dobu i budoucnost. Přichystány jsou dále i koncerty populární hudby – vystoupení U2 v Londýně, Doors na ostrově Wight nebo Rolling Stones v San Jose.

Zahraniční vysílatele naopak na mezinárodním veletrhu audiovizuální tvorby v Cannes zaujaly seriály První republika a Labyrint. Práva na Herbář prodala ČT do Francie. „S největším zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se setkal koprodukční film Chata na prodej a třetí řady sérií První republika a Labyrint. Stále trvá zájem o Clonu, loňskou vánoční pohádku Nejlepší přítel či distribuční snímek Přání k mání,“ přiblížil obchodní ředitel České televize Hynek Chudárek

-mav-