Dove spouští iniciativu „Bez digitální úpravy“

čtvrtek, 4. října 2018, 11:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Značka Dove představuje novou iniciativu „Bez digitální úpravy“, zavazuje se k používání jen nevyretušovaných snímků žen.

Zdroj: Unilever

Zdroj: Unilever

V návaznosti na kampaň „Za skutečnou krásu“ uvádí značka Dove novou iniciativu „Bez digitální úpravy“. Takto budou od 2. ledna 2019 označeny všechny fotografie zobrazující ženy, které značka Dove používá v rámci svých marketingových aktivit. Zároveň se zavazuje, že bude používat jen nevyretušované snímky a ukazovat tak ženám a dívkám jejich skutečnou krásu.

„Již několik desetiletí propaguje Dove skutečnou krásu, a ne digitální zkreslení. Toto označení představuje nekončící závazek značky vůči všem ženám a jejich skutečné kráse,“ říká Sophie Galvani, globální viceprezidentka Dove. „Letos chceme pokročit ještě o krok dál a dát ženám nástroj, který jim pomůže pochopit, co je skutečné a co není. Označení ženám pomůže rozeznat skutečnost a částečně jim uleví od tlaku vypadat určitým způsobem. Doufáme, že se k nám v tomto hnutí připojí více značek, protože tento závazek je třeba co nejvíce rozšířit,“ dodává Galvani.

Označení Dove „Bez digitální úpravy“ se připojuje k projektu sebedůvěry, jenž byl zahájen v roce 2004. Jeho cílem je do roku 2020 oslovit čtyřicet milionů mladých lidí po celém světě a poskytnout jim osvětu v oblasti sebedůvěry a spokojenosti s vlastním tělem. Součástí tohoto projektu je vysvětlování, jak se bránit negativnímu vlivu médií a jak k nim být kritičtější. Zmíněné označení je dalším krokem, který z konzumních médií odstraní domněnky a zároveň povzbudí ostatní značky, aby se nad tímto problémem zamyslely.

-stk-