Lavazza kupuje od firmy Mars její kávové aktivity

úterý, 2. října 2018, 14:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

Lavazza přebírá Mars Drinks, aktivity týkající se kávy společnosti Mars.

Zdroj: Mars Drinks

Zdroj: Mars Drinks

Společnost Lavazza se dohodla na převzetí obchodních činností Mars Drinks od společnosti Mars. Transakce, která podléhá schválení regulačních orgánů a konzultace se zaměstnanci v některých jurisdikcích, by měla být ukončena v prosinci roku 2018.

Mars Drinks, jež v loňském roce generovala obrat ve výši přibližně 350 milionů amerických dolarů, zahrnuje především přístroje Flavia a volně stojících automaty Klix. Jedná se o přední značky v segmentech Office Coffee Service (OCS) a prodejních automatů, které nabízejí značné příležitosti pro růst.

Lavazza tímto krokem navazuje na své předchozí akvizice – Carte Noire a ESP ve Francii, Merrild v Dánsku, Kicking Horse Coffee v Kanadě, NIMS v Itálii a Blue Pod Coffee v Austrálii, a posiluje tak svou pozici hráče nabízející kávu mimo domov.

„Tato akvizice je v souladu s naší mezinárodní strategií rozvoje, cílem je posílit klíčové trhy a upevnění vztahu se spotřebiteli,“ uvedl Antonio Baravalle, generální ředitel skupiny Lavazza Group. Skupina se zaměří především na rozvoj v Severní Americe, Německu, Velké Británii, Francii, Kanadě a Japonsku, včetně výrobních závodů ve Velké Británii a ve Spojených státech.

-stk-