Marché vstupuje do ČR, první pobočky otevře na letišti

sobota, 6. října 2018, 08:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Marché otevře na Letišti Václava Havla své první restaurace v České republice.

Zdroj: Letiště Václava Havla

Zdroj: Letiště Václava Havla

Švýcarský provozovatel mezinárodní sítě restaurací Marché International pokračuje ve své evropské expanzi a vstupuje na český trh.

Hned dvě restaurace otevře na pražském Letišti Václava Havla. V neveřejné části Terminálu 1 budou cestující moci navštívit restauraci Marché Mövenpick Pasta & Salad nebo menší koncept Zigolini Caffé & Bar. Na přelomu roku v prostoru letišti otevře i třetí pobočku. Půjde o největší koncept restaurace Marché Mövenpick s volným výběrem čerstvých surovin a nejširší nabídkou pokrmů. Nacházet se bude v prostorách za bezpečnostní kontrolou na Terminálu 2.

„Příchodem Marché International získáváme dalšího významného mezinárodního partnera do portfolia nájemců, který rozšíří naši nabídku pro cestující o zcela nový koncept stravování, a uvede tak do České republiky ve světě již osvědčený a oblíbený produkt založený na čerstvých a vysoce kvalitních surovinách. Letiště Václava Havla Praha bude momentálně jediným místem v České republice, kde se zákazníci s restauracemi z portfolia Marché International setkají,“ říká Jiří Petržilka, výkonný ředitel neleteckého obchodu Letiště Praha. 

Koncept Pasta & Salad nabízí moderní a trendy prostředí s širokou nabídkou čerstvých salátů a domácích těstovin připravovaných denně přímo v restauraci a upravovaných na počkání před zraky zákazníků.

Restaurace Zigolini Caffé & Bar naopak nabízí interiér s uvolněnou atmosférou v italském stylu. Tomu odpovídá také menu složené, mimo jiné z typicky italských čerstvých sendvičů tramezzini, domácí italské chlebové delikatesy foccacia nebo obložených mís. V nabídce je také kvalitní káva nebo výběr z italských vín. „Restaurace Zigolini Caffé & Bar má navodit atmosféru malé italské pouliční kavárny, kde se zákazníci cítí vítaní a hýčkaní a kde maximální pozornost věnujeme detailu, a to jak v přípravě pokrmů, tak v celkovém interiéru restaurace,“ říká Pavel Barkmann, manažer nových restaurací Marché International na Letišti Václava Havla Praha.

Obě restaurace najdou cestující v bezprostředním sousedství na Terminálu 1 v prostoru mezi prsty A a B. Restaurace Marché Mövenpick Pasta & Salad je otevřena denně od 6:00 do 22:00 hodin, zatímco restaurace Zigolini Caffé & Bar je otevřena rovněž denně od 5:00 do 22:00 hodin.

Na přelomu roku přibude ještě Marché Mövenpick na Terminálu 2, jež nabídne atmosféru trhu uprostřed letiště s výběrem čerstvých a kvalitních surovin. Zaměří se i na vegetariánskou nabídku, kde si zákazníci budou moci vybrat z nabídky čerstvých salátů nebo si volně nakombinovat vegetariánskou porci podle svých vlastních chutí a preferencí. Na menu bude také čerstvá domácí pizza, pochoutky z grilu nebo čerstvě připravené pečivo. K dispozici cestujícím bude rovněž snídaňový bufet a nabídka čerstvých džusů, čajů a výběrové kávy.

Marché International provozuje své restaurace pod názvy několika značek: Marché Mövenpick, Palavrion Grill & Bar, Mövenpick Restaurants, White Monkey nebo Cindy’s Diner. Své provozovny má celkem v 11 zemích světa: Švýcarsku, Německu, Rakousku, Maďarsku, Chorvatsku, Slovinsku, Singapuru, Indonésii, Číně, Kanadě a nyní nově také v České republice. Společnost je součástí Mövenpick Group se sídlem v Kemptthalu ve Švýcarsku.

-stk-