Prima přivede do Česka soutěžní hru Wall

úterý, 16. října 2018, 07:35 TV MediaGuru

Na české obrazovky míří lokální adaptace zábavní soutěžní show The Wall.

The Wall, foto: Endemol Shine Group

The Wall, foto: Endemol Shine Group

Televizní skupina Prima začala připravovat zábavní vědomostní soutěžní hru The Wall. V názvu pořadu zatím pracuje s českým ekvivalentem Zeď, může jít ale o pracovní pojmenování. Jde o nový typ vědomostní televizní soutěže, ve které se zároveň hraje o zajímavé finanční částky. Řadí se tak k soutěžím typu Chcete být milionářem? nebo Tipping Point.

„V každém díle nového pořadu se dvojice spoluhráčů snaží dostat přes vědomostní otázky k co největší výhře. Nestačí ovšem jen znát správné odpovědi, ale především jeden druhého. Nejistota v dosažení obrovské výhry trvá až do samotného konce pořadu. Páry musí správně odpovědět na otázky, předvídat rozhodování toho druhého a pak už jen doufat, že na ‚zdi‘ padnou ty nejvyšší částky...," stojí v anonci pořadu.

Prima aktuálně vybízí soutěžící k účasti v novém pořadu. Vzhledem k tomu, že teprve probíhají castingy, pořad by se mohl objevit ve vysílání v horizontu měsíců.

Soutěž The Wall, kterou produkuje Endemol Shine Group, poprvé odvysílala americká stanice NBC v prosinci 2016. Následující rok přidala novou řadu a třetí sérii nabídla od jara 2018. Dosud se show vysílala ve více než dvacítce zemí.

-mav-