Vlastník Makra kupuje rezervační aplikaci Restu

čtvrtek, 11. října 2018, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Společnost Metro, vlastnící řetězec Makro, investuje do rezervačního systému pro restaurace Restu.

Zdroj: FB Restu

Zdroj: FB Restu

Digitální divize společnosti Metro, Hospitality.digital, podepsala smlouvu o akvizici rezervačního systému Restu, jehož zakladatelem je internetová společnost Miton. Uzavření transakce podléhá určitým podmínkám a očekává se v nejbližší době.

Restu poskytuje rezervační služby pro restaurace, zároveň provozuje také průvodce restauracemi po České republice. Spolupracujícím restauracím Restu nabízí možnost správy rezervací pomocí své platformy, jež každoročně zpracuje více než 500 000 rezervací.

Hospitality.digital pokračuje akvizicí v realizaci své strategie podpory digitálních obchodních modelů, jež nezávislým restauracím umožňují navyšovat příjmy prostřednictvím moderních digitálních řešení.

„Naše klienty z řad majitelů a provozovatelů nezávislých restaurací podporujeme nabídkou digitálních řešení, jako je Restu, a umožňujeme jim tak další rozvoj,“ uvedl generální ředitel společnosti Metro Olaf Koch.

„Mnoho restauratérů rezervační systémy nepoužívá, neboť to s sebou nese značné náklady. Na druhou stranu jsou však dnes mnozí hosté zvyklí vyhledávat si restaurace přes internet a očekávají, že si restauraci online nejen vyberou, ale že si také budou moci rovnou zarezervovat místa. České Restu je v obou těchto ohledech na špici. Pro hosty je stejně jednoduché si na této platformě zarezervovat stůl v restauraci, jako je pro majitele restaurací takové rezervace spravovat, tudíž dokážeme svým zákazníkům nabízet zcela jasnou přidanou hodnotu,“ dodává Koch.

„Tým, který stojí za platformou Restu, vytvořil skvělý soubor rezervačních řešení pro nezávislé restaurace a malé řetězce. Tato akvizice pomůže zajistit našim 50 000 odběratelům v oboru pohostinství v České republice jednodušší přístup k řešením, jež Restu nabízí,“ uvedl provozní partner společnosti Metro Miles Graham.

Metro se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Je zastoupena v 35 zemích, včetně České republiky, kde provozuje řetězec Makro Cash & Carry.

-stk-