Výzkum: Téměř polovina mladých se seznamuje online

neděle, 21. října 2018, 08:10 Aktuality, Marketing, Výzkum MediaGuru

Mladí se nejvíce seznamují přes Facebook, aplikace jsou okrajovou záležitostí.

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Češi se seznamování online nebojí. Až 46 % mladých ve věku 18 až 35 let se přes internet už seznamuje a celých 85 % je tomu nakloněno. Téměř polovina (46 %) z nich už alespoň jednoho svého partnera online poznala. Vyplývá to z výzkumu společnosti T-Mobile, který proběhl ve spolupráci s agenturou Ipsos na vzorku 525 respondentů.

Nejvýraznějším prostředkem k seznamování je sociální síť Facebook, kterou využívají zejména teenageři. Následuje online seznamka, která se těší oblibě u starších respondentů ve věku 27 až 35 let. Naopak seznamovací aplikace typu Tinder jsou u mladých Čechů na okraji zájmu.

Zdroj: T-Mobile

Zdroj: T-Mobile

Než mladí vyrazí na první rande, až 54 % tráví hodiny chatováním a vzájemným oťukáváním. Intenzivnější komunikaci před první schůzkou přiznávají spíše muži a jen 13 % z nás zůstane u „projíždění“ profilů na sociálních sítích.

Po prvním rande je více než polovina v kontaktu už do 24 hodin. Až 42 % žen si myslí, že po první schůzce by měl první kontakt navázat muž, zatímco více než polovina mužů si naopak myslí, že na pohlaví vlastně vůbec nezáleží.

V začátku vztahu je 30 % mladých s partnerem v kontaktu více než desetkrát denně, 20 % dokonce i více než třicetkrát. 

Třetina mladých (33 %) se rozešla přes mobilní telefon, buď přes zprávu, nebo telefonický hovor. Čtvrtina (27 %) zažila tzv. ghosting, tedy situaci, kdy partner ukončí vztah tím, že hraje „mrtvého brouka“.

Zdroj: T-Mobile

Zdroj: T-Mobile

-stk-