Butlers připraví pro C&A vánoční oddělení dekorací

pátek, 9. listopadu 2018, 11:00 Aktuality, Retail MediaGuru

C&A zahajuje spolupráci s firmou Butlers, ta pro módní řetězec připraví vánoční oddělení.

Zdroj: FB Butlers

Zdroj: FB Butlers

Společnost C&A navázala spolupráci s německou firmou Butlers, jež se zaměřuje na dekorace a doplňky do domácnosti. Ta pro módní řetězec připraví na sedmi německých pobočkách vánoční oddělení, kde budou zákazníci moci zakoupit vybrané bestsellerové produkty. Po celé Evropě, včetně českého trhu, pak bude do nabídky zařazena padesátka výrobků, které budou k dostání na zhruba 500 prodejnách i v online obchodu.

„Spolupráce s C&A je pro nás vynikající příležitostí rozšířit povědomí o značce Butlers po celé Evropě a proniknout tak na nové trhy,“ říká Wilhelm Josten, zakladatel a výkonný ředitel firmy Butlers. 

„Butlers optimálně doplňují náš módní sortiment nejen svojí vánoční kolekcí, ale také svými doplňky a bestselery zvyšujícími prodej,“ vysvětluje Mohamed Bouyaala, ředitel pro Německo, který je také zodpovědný za nové obchodní příležitosti v C&A Europe.

„Průzkum trhu nám ukazuje, že doplňkový segment má pro nás významný růstový potenciál, zvláště v období kolem Vánoc. Zároveň ale i naši zákazníci skutečně získávají přidanou hodnotu a inspiraci. Nakupování v C&A se pro ně stává záležitostí ,jedné návštěvy‘: Nákup v obchodě, který jim nabízí vše, co potřebují,” dodává Bouyaala.   

Na českém trhu bude Butlers zastoupen jen základním sortimentem 50 produktů. Stejnou strategii uplatní C&A také v Belgii, Francii, Španělsku, Slovinsku, Polsku, Rumunsku, Chorvatsku, Maďarsku, Slovensku a Rakousku a také online. Samostatné vánoční oddělení bude k dispozici na pobočkách C&A v Kolíně (Schildergasse), Düsseldorfu (Schadowstrasse), Berlíně (Kurfürstendamm), Mnichově (Kaufingerstrasse), Norimberku, Hannoveru a ve Vídni (Mariahilfer Strasse).

Spolupráce se značkou Butlers je součástí nové iniciativy C&A směřující k postupné obměně svého vlastního sortimentu s doplňky a netextilními produkty za značkové produkty světoznámých výrobců. Zahrnutím produktů od denimové značky Mustang rozšířila značka C&A na začátku října svůj sortiment ve 30 prodejnách. Plánují se i další spolupráce, například na poli kosmetiky, hraček, produktů pro miminka a batolata a domácích textilií. 

Doplňkový segment ve své strategii využívají i jiné módní řetězce, například Marks & Spencer, který nabízí vybrané vánoční dekorace, papíry či drobné dárky. Švédský řetězec H&M doplňuje módní nabídku kosmetikou a rovněž rozvíjí svou značku H&M Home. Stejně tak má španělská značka Zara Zara Home. Obě dvě společnosti však jdou u dekorací cestou samostatných prodejen.   

-stk-