Časopis Fortune kupuje thajský podnikatel za 150 mil. USD

neděle, 11. listopadu 2018, 07:50 Aktuality, Tisk MediaGuru

Magazín Fortune mění majitele už podruhé v letošním roce.

Zdroj: Fortune

Zdroj: Fortune

Časopis Fortune koupí za 150 milionů dolarů (3,4 miliardy Kč) thajský podnikatel Čatčaval Džiaravanon. Oznámila to společnost Meredith, současný majitel časopisu. Fortune tak bude letos měnit vlastníka už podruhé, napsal list The Wall Stret Journal (WSJ).

Stejně jako další časopisy také Fortune se v posledních letech dostal do problémů kvůli poklesu zájmu o reklamu v tištěných médiích a poklesu prodejů na stáncích. Časopis, který poprvé vyšel po burzovním krachu v roce 1930, chce i nadále informovat o podnikatelských elitách.

Čatčaval Džiaravanon je členem správních rad řady veřejně obchodovaných společností včetně thajské telekomunikační True Corporation Public Co.

Ve funkci prezidenta časopisu Fortune zůstane Alan Murray. „Čatčaval Džiaravanon časopis kupuje jako osobní investici. Bude podporovat naši redakční nezávislost, poskytne nám kapitál na růst a investice a to je to, co potřebujeme," prohlásil Murray v rozhovoru s WSJ, kde dříve pracoval.

Firma Meredith vydává také další časopisy jako People a Better Homes & Gardens, v lednu získala časopis Time spolu s dalšími publikacemi firmy Time Inc. Následně nabídla Fortune, Time, Money a Sports Illustrated k prodeji. V září se dohodla na prodeji časopisu Time Marcu Benioffovi, spoluzakladateli společnosti Salesforce.com, a jeho manželce Lynne za 190 milionů dolarů.

-čtk-