ČKP financuje bezpečnostní kampaň Hlavně bezpečně

sobota, 24. listopadu 2018, 08:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Nový spot Svědci se zaměřuje na představení kritické fáze po nehodě, která je z hlediska psychického překonání účastníků neštěstí klíčová

Foto: Česká kancelář pojistitelů

Foto: Česká kancelář pojistitelů

Na posttraumatické následky u lidí ze záchranných složek a u účastníků dopravních nehod poukazuje nové video s názvem Svědci preventivně bezpečnostní kampaně Hlavně bezpečně. Projekt je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů (ČKP).

„Od ledna do září 2018 bylo na českých silnicích lehce zraněno skoro 20 000 osob, 1857 pak těžce. Lidé ze záchranných složek se denně potýkají s nespočtem stresových situací takového rázu, že si je běžný člověk nedokáže představit. Zatímco nezraněný účastník dopravní nehody v tom nejlepším případě odjede domů a příště se chyby vyvaruje, na IZS čekají ihned další záchranné akce. To je ohromný nápor na psychiku,“ řekl k novému videu Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

Emotivní videoklip je další prací filmového režiséra Dana Pánka, který pro kampaň Hlavně bezpečně režíroval „Nebe“ a „Rande“. První klip varoval před rychlou a hazardní jízdou, druhý pak poukazoval na současný velice rozšířený jev nedostatečného věnování se řízení. „Svědci“ se pak zaměřují na představení neméně kritické fáze po nehodě, která je z hlediska psychického překonání účastníků neštěstí klíčová. I toto video tak apeluje na bezpečnost při řízení.

Hlavní fáze projektu Hlavně bezpečně byla spuštěna v květnu 2018 se zveřejněním webových stránek a potrvá až do ledna 2019. V rámci kampaně již mj. proběhla i spolupráce s hudebníky Kapitánem Demem (klip Machoparking) či Johny Machettem (klip Pro tvůj flex) a vyšel speciální tematický díl ze satirických videí od tria 3v1.

-mav-