CPI PG postaví v Čestlicích nové centrum Spektrum

úterý, 27. listopadu 2018, 10:45 Aktuality, Retail MediaGuru

Na místě čestlického Spektra postaví skupina CPI Property Group nové obchodní centrum, tzv. strip mall.

Vizualizace nového obchodního centra Spektrum, zdroj: CPI PG

Vizualizace nového obchodního centra Spektrum, zdroj: CPI PG

Investičně-realitní skupina CPI Property Group (dále jen CPI PG) postaví na místě čestlického OC Spektrum nové obchodní centrum s prvky moderního minimalismu. Bude se jednat o tzv. strip mall, pro který je typický otevřený koncept nakupování a také princip „convenience shopping“, tedy pohodlné nakupování.

„Není tajemstvím, že v okolí blízkých Průhonic bydlí lidé s výrazně vyššími příjmy a kupní silou až o 40 procent vyšší, než je průměr ČR. Právě tito lidé jsou klíčovou klientelou Spektra a právě pro ně jsme nové Spektrum připravili tak, abychom nabídli kombinaci pohodlného a jednoduchého nakupování na úrovni – klademe důraz na vytvoření krásného prostředí kombinací kvalitních materiálů a propracované zahradní architektury,“ říká Ondřej Křivanec, asset manager CPI PG.

Současné Spektrum zavře na konci června příštího roku, nové otevře před Vánocemi roku 2020. Nová podoba nabídne do dvaceti prodejních jednotek a 6 600 m2 pronajímatelné plochy. Budoucí nájemníci budou moci využít i možnost vestavby duplexů, tedy druhého patra, kterým mohou rozšířit prodejní plochu. Prémiovost má také podtrhnout okolní zeleň ve skladbě 30 druhů rostlin a čtyř druhy stromů.

„Rozhodnutí postavit nové Spektrum je výsledkem řady analýz a studií a jsme přesvědčeni, že se jedná o nejlepší řešení. V rámci všech modernizací klademe velký důraz na individualizaci centra tak, aby vyhovovala hlavní cílové skupině. Quadrio tedy nabízí nadstandardní gastro zónu, IGY v Českých Budějovicích je primárně zaměřeno na módu a Spektrum nabídne rychlé a pohodlné nakupování ve vysokém standardu,“ doplňuje Petr Brabec, head of asset management shopping centres v CPI PG.

Autory návrhu jsou Chapman Taylor Architects, okolí centra mají pak na starosti Šmídová Landscape Architects.

-stk-