ČT odvysílá o Vánocích čtyři nové pohádky, mezi nimi i Kouzelník Žito

úterý, 13. listopadu 2018, 16:10 TV MediaGuru

Česká televize zařazuje do letošního vánočního vysílání čtyři pohádkové novinky.

Foto: Česká televize

Foto: Česká televize

Celkem čtyři nové pohádky nabídne letos o Vánocích ve svém vysílání Česká televize. Na Štědrý večer uvede pohádku Zdeňka Zelenky Kouzelník ŽitoJiřinou Bohdalovou, Denisem Šafaříkem a Annou Kadeřávkovou v hlavních rolích.

„Snažíme se dodržet tradici, kterou ČT drží už 25 let, kdy na Štědrý večer přinášíme premiérovou pohádku,“ uvedl k vánočnímu vysílání na úterní tiskové konferenci generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Také letos vánočnímu vysílání ČT dominují pohádky, ale vánoční program je podle programového ředitele ČT Milana Fridricha zastoupen na všech kanálech ČT a nabízí tak i alternativu divákům, kteří pohádky tolik nevyhledávají.

Další premiérové pohádky se ujal Peter Bebjak, který stál například za projekty Případy prvního oddělení nebo za sérií Spravedlnost. V pohádce O zakletém králi a odvážném Martinovi, která vznikala v česko-slovenské koprodukci, ztvárnili hlavní role Richard Autner, nejmladší člen Slovenského národního divadla, a Simona Kollárová.

Premiéru bude mít také pohádkový film Přání k mání režiséra Víta Karase. Čtvrtým rokem nabídne Česká televize také premiérovou pohádku ve znakovém jazyce, nese název Vodníkova princezna.

Také v letošním vánočním vysílání ČT se objeví klasická pohádka Tři oříšky pro Popelku. ČT s jejím nasazením může navíc počítat i příští Vánoce, zajistila si na její vysílání práva, prozradil programový ředitel Milan Fridrich.

Silvestrovský večer se ponese v duchu pocty herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi, který letos oslavil 75. narozeniny. Do pořadu s názvem Hotel Hvězdář mu přijde pogratulovat dvacítka osobností (mj. Jan Cina, Lucie Bílá, Jiří Korn, Ondřej Ruml či Radek Banga).

Na Nový rok uvede ČT televizní premiéru filmu Zdeňka Svěráka Po strništi bos. Na filmu se ČT koprodukčně podílela.

Detaily vánočního vysílání ČT si můžete prohlédnout v dokumentu níže.

-mav-