ČT zahájí od 7. ledna vysílání komediálního seriálu Most!

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 16:40 Aktuality, TV MediaGuru

Pod novým osmidílným komediálním seriálem jsou podepsáni Petr Kolečko a Jan Prušinovský.

Most!, foto: Česká televize

Most!, foto: Česká televize

Od pondělí 7. ledna 2019 zahájí Česká televize na ČT1 vysílání nového osmidílného komediálního seriálu Most!. Jde o šestý společný projekt scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského. Jsou podepsání i pod seriálem Trpaslík, který připravili ve spolupráci s kreativním producentem České televize Michalem Reitlerem

Děj je zasazen do specifického prostředí města Mostu, kde se také z většiny natáčel a zahrálo si v něm přes osm stovek převážně místních komparzistů. „Seriál nemá ambici nějak obecně pojmenovávat Mostečany. Je to spíš konkrétní příběh, který se prostě odehrává tam. Byť jsou tam témata, která jsou pro Most, nebo ten kraj, asi signifikantní,” uvedlo Petr Kolečko. „To, co se odehrává v seriálu, samozřejmě není každodenní mostecká realita. Tak jako se ve městě Fargo ve skutečnosti nenahánějí nájemní vrazi, v Midsomeru neumírá každý den člověk, ani v Mostě se v takové míře neděje to, co v této sérii,“ dodává Jan Prušinovský.

Natáčení probíhalo v lokacích mostecké restaurace Severka, nemocnice, Autodromu, hotelu Cascade, v OC Centrál, v kostele Nanebevzetí, v restauraci u Kalendů, v místní knihovně, nebo v Chánově.

Seriál Most! se poprvé představil na festivalu televizních a online seriálů Serial Killer v Brně letos v květnu, v červnu pak v mosteckém kině Kosmos proběhla projekce pro spolupracovníky, kteří se na natáčení seriálu podíleli, seriál v exkluzivních předpremiérách viděli diváci a fanoušci v dalších pěti městech. Výtěžek ze všech projekcí putoval na účet Hospicu v Mostě.

Hrají: Martin Hofmann, Erika Stárková, Filip František Červenka, Michal Isteník, Zdeněk Godla, Cyril Drozda, Vladimír Škultéty, Jitka Čvančarová, Jiří Schmitzer, Taťjana Medvecká, Leoš Noha, Jan Cina a další.

-mav-