Provozovatel CS filmu či Kinosvět zveřejnil vlastní tvorbu pro 2019

čtvrtek, 13. prosince 2018, 07:30 Aktuality, TV MediaGuru

Československá filmová společnost věnuje na výrobu v roce 2019 přes 10 % z celkových nákladů na program.

Zdroj: ČSFS

Zdroj: ČSFS

Československá filmová společnost (ČSFS), provozovatel stanic CS film, CS mini, Horror film, Kinosvět a TV War Svět válek, nabídne z vlastních vyráběných pořadů v roce 2019  šest dokumentárních magazínů, dvě doku dramatické série, jeden středometrážní film, tři dokumentární seriály věnované záhadám a čtyři věnované válkám. Z vlastních zdrojů uvede rovněž osmidílný cestopis z Číny a dvanáctidílný seriál věnovaný slovenským hradům a zámkům. Dále vyrobí čtyři originální dokumenty směrované opět k záhadám a pokračovat bude i ve výrobě střihových seriálů, které doplní o nová témata. Dva seriály budou věnované cestování, dva dětem a celkem čtyři se objeví na obrazovce TV War svět válek.

Ve spolupráci s polskými týmy uvede dva nové dokumentární seriály – jeden věnovaný paranormálním jevům a tajemným místům a druhý ukrytým pokladům nacistů na polském území. Československá filmová společnost věnuje na výrobu v roce 2019 přes 10 % z celkových nákladů na program.

„Rozhodujícím faktorem v tomto směru je a bude efektivnost vynaložených finančních prostředků a výsledná kvalita po obsahové stránce. Netajím se tím, že dokážeme s minimem prostředků vyrábět pořady, které si dokážou získat trvalý divácký zájem,“ konstatuje Leoš Pohl, jednatel ČSFS.

Přehled uváděných pořadů přibližujeme níže.

Doku dramata

 • Jan Žižka z Trocnova (uvedou CS film a Kinosvět) Desetidílný seriál, v němž spisovatelé Otomar Dvořák a Jan Bauer postupně navštíví všechna místa spjatá s Žižkovým životem: od Trocnova, kde se narodil, až po Přibyslav, kde zemřel. Autoři se pokusí zaplnit „temná místa“ v životě slavného vojevůdce a odhalit, co zůstalo skryto za kulisami dějin.
 • Největší zabijáci v Čechách (uvedou CS film a Kinosvět) Další čtyři díly seriálu o českých zločincích.  

Hraný středometrážní film 

 • Prokletý lovec (uvedou CS film a Horor film) Na odlehlou hájovnu v lesích je pozván léčitel, aby pomohl vrátit řeč a duševní klid chlapci, otřesenému hrůzným šokem. Teprve postupně léčitel zjišťuje, co se na hájovně vlastně přihodilo. Ovšem i léčitel má temnou minulost a skrývá dávné trauma. Místní pověsti o prokletém lovci jako by ožívaly a neviditelní psi štvou hrdiny k tragickému vyvrcholení.

Samostatné dokumenty a dokumentární seriály

 • Poklad na jezeře (uvedou Kinosvět a TV WAR) Pátrání po pokladu Obergruppenführera SS, který se v době mezi dvěma světovými válkami živil jako taxikář. Členství v NSDAP a SS ho následně vyneslo na samý vrchol moci. Když se dostal do nejvyšší možné funkce, pochopil, že daleko horší je v ní se udržet, než ji získat. Uzavřel se do sebe a začal budovat svůj hrad u jednoho z polských jezer. Po porážce Německa byl posledním veřejně popravovaným esesmanem v Evropě… do hrobu si odnesl svá tajemství – výsledky výzkumů Kriegsmarine. Především způsob, jak zneviditelnit ponorky v moři. Pomohl tento vynález utajit i vchod do jeho velkého podzemního bunkru? Do pátrání se pustil polský odborný pátrací tým. Nasadil potápěče a sonary do přilehlého jezera, do podzemí vyjel pásový robot… Co se našlo? To odhalí štáb CS filmu, který jako jediný dostal povolení celou akci natáčet.
 • Na hranici onoho světa (uvedou CS film a Kinosvět) Příběh jasnovidky. Prožila by obyčejný život, kdyby neměla jednoho dne strašlivou předtuchu. Toho dne jejího manžela roztrhal vlak. Tragédie změnila celý její život. V jejím domě začal řádit poltergeist. Přestěhovala se proto jinam, ale poltergaist jí následoval. Byl to přízrak jejího muže. Pochopila, že láska nezná hranice. Dnes je už známá jasnovidka, která pomáhá hledat ztracené věci, ztracené osoby a v chvílích nejtěžších ji navštěvují diskrétně lidé z tajných služeb a kriminalisté. Poslechněte si příběh života paní I.
 • 12 slovenských hradů a zámků (uvede Kinosvět) Památky západního Slovenska. Známé, i neznámé. Krvavé Čachtice, majestátní Beckov či klidem dýchající venkovské panství Šalgovce… dvanáctidílný seriál.
 • Tajemství středověku (uvede Kinosvět) Třídílná série volně navazující na dřívější sérii Tajemství hradů a zámků.
 • Duchové baru Praga Fear Bar a Záhada statku Maršovice (uvede Kinosvět) Výsledky pátrání paranormálního týmu.
 • Pověsti a záhady českých hradů (uvedou CS film a Kinosvět) Šest nových dílů oblíbeného seriálu. 
 • Po stopách studené války ((uvedou Kinosvět, TV WAR a CS film) Dvanáctidílný seriál mapující nedávnou historii s důrazem na Československo.
 • České konspirace (uvedou CS film a Kinosvět) Jaké konspirační teorie vládly a vládnou Českem? Dvanáctidílný seriál
 • Čeští vojáci ve službách cizineckých legií (uvedou Kinosvět a TV WAR) Desetidílný seriál dokumentující dramatické osudy Čechů bojujících v cizích armádách.
 • Gripeny ve vzduchu a na zemi (uvedou Kinosvět a TV WAR) Čtyřdílná série mapující speciální přípravu vojenských pilotů včetně modelového řešení nečekaných událostí.
 • Na skok v Číně (uvede Kinosvět) Osmidílná cestopisná série, v níž běžná česká rodina putuje na vlastní pěst Čínou – z Pekingu až do Hongkongu.

Dokumentární magazíny

 • Tajemné horizonty (čtrnáctideník, 20 min) pro Kinosvět V roce 2019 se soustředí na visegrádský obsah, tedy na země V4 - Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko.
 • Magazín záhad (týdeník, 10-15 min) pro Kinosvět Pravidelný týdeník bude pokračovat dalšími návštěvami pozoruhodných míst a rozhovory s osobnostmi; tradiční rubriky „Mezi nebem a zemí“, „Zaujalo nás“, „Utajené hrady a zámky“, „Novinky z Projektu Záře“, „Magická kuchařka“ atd. budou obohaceny dalšími, např. „Po stopách mágů a okultistů“, či „Skrytá hrůza“.

Filmové magazíny

 • Filmové noviny (uvádí Kinosvět a CS film) Zpravodajské pořady ze světa filmu a ucelený přehled filmových premiér, které se daný týden odehrají v českých kinech. Vždy třikrát v týdnu.
 • Noční zprávy (uvádí Horor film a CS film) Zpravodajství, které se dvakrát v týdnu zaměřuje na filmové novinky z hororového žánru.
 • V prachu hvězd (uvádí Kinosvět a CS film) Denní magazín zaměřený na svět osobností a celebrit.
 • Filmy o filmu a DVD ARÉNA (uvádí Kinosvět a CS film) Vždy nejméně jedenkrát týdně.

Střihové pořady

 • S Čechy okolo světa (uvede Kinosvět) Dvanáct nových dílů série, která zachycuje méně známá místa světa očima běžných českých turistů. 
 • Divy světa (uvede Kinosvět) Skvosty světa očima normálních cestovatelů. Dvanáctidílný seriál.
 • Válka a zbraně (uvedou Kinosvět a TV WAR) Dvanáct nových dílů série zachycující vojenský život, výcvik a výzbroj různých armád a někdy i bojová nasazení.
 • Den ve SPECNAZ (uvede TV WAR) Mladí muži si vyzkoušejí, co obnáší výcvik ve speciální ruské jednotce. Šestidílná série.
 • Magazín severoatlantické aliance (uvede TV WAR ) Pět nových dílů o tom, co nového v bojových složkách NATO.
 • Mariňáci (uvede TV WAR) Nová šestidílná řada ze života, výcviku a aktivit proslulé americké armádní složky.
 • Dětský svět (uvede CS mini) Patnáctidílný seriál, v němž děti baví děti a vystupují zvířátka
 • Mateřská školka Minisvět (uvede CS mini) Zábava a výchova malých Češek a Čechů. Šestidílná série.

Zahraniční spolupráce

 • Depozity III. Říše (uvedou TV WAR + Kinosvět) Přední záhadolog Milan Zacha Kučera uvede, spolu s Krzysztofem Spakowskim, majitelem nacistického podzemního komplexu Wlodarz ,novou řadu deseti dílů seriálu o hledání nacistických tajemství ukrytých v Sovích horách.
 • Lovci tajemství (uvede Kinosvět) Lovci záhad z Polska se léta věnují mysteriózním a strašidelným místům. 

-mav-