Škoda kampaní Bezpečný pátek cílí na „víkendové hlavy“

úterý, 11. prosince 2018, 07:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Automobilka Škoda se informační kampaní „Bezpečný pátek“ zaměřuje na bezpečnost na silnicích. Upozorňuje třeba i na připoutaný vánoční stromek.

Zdroj: Škoda Auto

Zdroj: Škoda Auto

Společnost Škoda Auto se již dlouhodobě věnuje dopravní bezpečnosti, od letošního roku své aktivity na tomto poli komunikuje s uceleným konceptem Bezpečný pátek“. Reaguje tak na skutečnost, že pátek je nejnebezpečnějším dnem na českých silnicích, způsobený většinou tím, že většina motoristů, tzv. víkendových hlav, je již myšlenkami na víkendovém výletě s rodinou nebo na oslavě s přáteli. 

Kampaní chce Škoda oslovit především rodiny s dětmi, žáky i jejich pedagogy ve školách, mladé řidiče, ale také seniory. „V oblasti dopravní bezpečnosti podporujeme řadu projektů po celé České republice, a to dlouhodobě. Bezpečný pátek otevírá příležitost pro zastřešující koncept, který naše aktivity v oblasti zvyšování bezpečnosti prohloubí, jasně zaměří a sjednotí pod jednu srozumitelnou a celospolečensky akceptovanou značku,“ vysvětluje Bohdan Wojnar, člen představenstva odpovědný za oblast řízení lidských zdrojů.

Centrem kampaně „Bezpečný pátek“ je neustále se rozvíjející webová prezentace bezpecnypatek.cz, která slouží jako informační rozcestník s přehledem tipů a rad k bezpečné jízdě, ale i prezentací partnerů a konkrétních nadcházejících aktivit.

Postupně jsou zde představována témata, zabývající se hlavními příčinami a následky dopravních nehod, ať už se jedná o nepozornost za volantem, nedostatečné poutání bezpečnostními pásy, či třeba volně položené předměty v prostorách auta. Témata jsou zpracována až do hloubky edukativních videí a následně komunikována na sociálních médiích.

Součástí kampaně jsou také různé edukativních eventů, ať už se jedná o přednášky na téma dopravní bezpečnosti pro školy, nebo o prezentaci pro širokou veřejnost. Stejně tak chce automobilka výhledově nabízet individuální prezentaci dopravní bezpečnosti a proškolení pedagogů základních škol v jednotlivých okresech.

Kampaň má také celou řadu podporovatelů z řad institucí a organizací (například Dopravní police ČR, asociace Záchranný kruh a nezisková organizace Tým silniční bezpečnosti), sportovců, herců, zpěváků či influencerů, mezi nimiž figuruje rychlostní kanoista Jan Štěrba, cyklista Jiří Ježek, automobilový závodník Jan Kopecký, modelka Andrea Bezděková, zpěvačka Jitka Boho, novinář Janek Rubeš či youtuber Pedro. Někteří z nich kampaň podporují pasivně, jiní pro ni vytváří i obsah na svých kanálech.

Pod kreativním konceptem je podepsána agentura Zaraguza. Mediální plánování a nákup má na starosti agentura PHD.

-stk-