Bakalovi odcházejí z vedení Economie, vlastníky ale zůstávají

pondělí, 28. ledna 2019, 11:35 Tisk, Lidé MediaGuru

Majitel mediální společnosti Economia Zdeněk Bakala a jeho manželka opouštějí místa v dozorčí radě a v představenstvu.

Zdeněk Bakala, foto: Bakala Philantropy

Zdeněk Bakala, foto: Bakala Philantropy

Vlastník vydavatelství Economia Zdeněk Bakala a jeho žena Michaela k pondělnímu datu 28. ledna opustili statutární orgány tohoto mediálního domu. Bakala nechce vydavatelství prodat a zůstává jeho klíčovou investicí, jejímž prostřednictvím chce podporovat a hájit nestrannou a nezávislou žurnalistiku, informovala v tiskové zprávě mluvčí společnosti BM Management Šárka Samková. Bakala rezignoval na post člena dozorčí rady, Michaela Bakala na pozici místopředsedkyně představenstva. Na změny upozornil server Echo24.cz.

„Vlastnictví médií chápeme jako veřejnou službu. Vždy jsme chtěli a dělali vše pro to, aby Economia a její tituly byly synonymem profesionální a svobodné žurnalistiky," uvedl podle mluvčí Bakala.

Místo v představenstvu po Bakalově manželce obsadí Monika Zahálková. Spolu s ní v něm bude dál pracovat Michal Brejcha, předsedkyně představenstva Zuzana Řezníčková a místopředseda Pavel Burša. Dozorčí rada bude tříčlenná, jejím předsedou zůstává Luboš Řežábek a členy Zdeněk Fried a Jan Hanousek.

„Důvěřujeme zvoleným členům představenstva i dozorčí rady, že budou veškeré řídící i kontrolní činnosti nadále vykonávat v souladu s posláním Economie, tedy dělat skvělý obsah a přispívat jím k informované společnosti,“ cituje dále Echo24.cz Zdeňka Bakalu.

Economia, jejímž jediným akcionářem je Bakala, vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt a několik odborných titulů. Zároveň provozuje weby Aktuálně.cz nebo iHned.cz. Vydavatelství v roce 2017 vykázalo konsolidovaný zisk 1,8 milionu korun po předchozí ztrátě téměř 20 milionů. Tržby stouply o čtyři procenta na 878,6 milionu Kč.

-čtk-, -mav-