Český rozhlas spustil svoji první HbbTV aplikaci, je pro Radio Wave

pátek, 11. ledna 2019, 11:50 Aktuality, Rádio MediaGuru

Hybridní televizní aplikace pro rozhlasovou stanici je na českém trhu novinkou. Uvedl ji Český rozhlas.

Foto: Český rozhlas

Foto: Český rozhlas

Český rozhlas nabízí od 11. ledna nově poslech z audioarchivu pomocí interaktivní HbbTV aplikace. Stává se tak prvním českým rádiem, které nabízí vlastní HbbTV aplikaci. Pilotní verze aplikace je dostupná na stávajícím kanále Radia Wave.

HbbTV aplikace běžně umožňují sledování pořadů z archivu či další bonusový obsah. HbbTV aplikace v současnosti podporuje většina prodávaných televizí i set-top boxů a přístup k nim má okolo 30 % českých domácností. „Před zahájením prací na HbbTV aplikaci jsme si dělali průzkum a zjistili jsme, že Český rozhlas skrze televizi každý měsíc pravidelně poslouchají desetitisíce našich posluchačů,” uvedl ředitel Nových médií Českého rozhlasu Jiří Malina.

Externí vývoj aplikace zajistila firma Hybrid, řešení distribuce zajišťují České Radiokomunikace prostřednictvím nástroje HbbTV manager. Český rozhlas uvažuje do budoucna i nad dalšími mutacemi této aplikace pro ostatní stanice.

Vedle HbbTV aplikace s audioarchivem stanice Radio Wave je v televizní distribuci pilotně k dispozici také vizualizované živé vysílání stanic Radio Wave a ČRo Radiožurnál, které bylo doposud testováno pouze v distribuci O2 TV. Divák tak kromě poslechu může na televizní obrazovce sledovat i další doplňující informace vztahující se k audiu; logo stanice, fotografie moderátorů, obrázky pořadu, zprávy z portálu iRozhlas.cz, články z webových stránek stanice a další. Vizualizované vysílání pro Český rozhlas vytváří firma StreamCircle, pilotní distribuci má na starost O2 Czech Republic.

-mav-