Do čela Leo Burnett nastupuje Zdeněk Mikeš

středa, 9. ledna 2019, 14:30 Reklama, Lidé MediaGuru

Novým ředitelem kreativní agentury Leo Burnett Praha se stal Zdeněk Mikeš.

Zdeněk Mikeš, zdroj: Publicis Groupe

Zdeněk Mikeš, zdroj: Publicis Groupe

Kreativní agentura Leo Burnett Praha, součást komunikační skupiny Publicis Groupe, má od ledna nového ředitele. Stává se jím Zdeněk Mikeš, který ve skupině dosud působil jako ředitel agentury Fallon. Pod jeho vedením se Leo Burnett zaměří na propojování kreativy s novými technologiemi.  Zdeněk Mikeš v čele Leo Burnett nahrazuje Martina Klča, který ji vedl posledních devět let. Ten Publicis Groupe opouští a bude se věnovat start-upovým projektům.

Zdeněk Mikeš působil poslední tři roky v agentuře Fallon spravující globální komunikaci značky Škoda Auto, kde měl nejprve jako Head of Digital and CRM na starost digitální kampaně, a poté převzal vedení celé agentury. Předtím pracoval ve společnostech Hyundai a O2, kde se zabýval online marketingem, zákaznickými databázemi a věrnostními strategiemi. Na starost měl mimo jiné spuštění věrnostního program O2 Extra.

„Agentura Leo Burnett pro mě vždy byla reklamní ikonou a je mi ctí ji vést. Věřím, že dobrý nápad pořád dokáže udělat díru do světa. Jeden ze směrů, který chci do Leo Burnett přinést, je propojování silné kreativy a nových technologií. Příkladem je dynamicky optimalizovaná kreativa, která bude podle mě brzy součástí každé kampaně. Přál bych si, aby si nás našli klienti, kteří se nebojí posouvat vpřed a být vidět,“ říká Zdeněk Mikeš.

„Zdeněk je prototypem šéfa moderní agentury současnosti. Má technologické znalosti a zkušenosti s vedením globálních projektů. Navíc přišel z klientského prostředí, a tak dobře rozumí jejich požadavkům na strategické propojování různých disciplín do funkčních celků. V Publicis Groupe vzniklo s příchodem Kindred Group unikátní místo, kde se kreativní mozky potkávají s těmi digitálními, a Zdeněk má všechny předpoklady oba světy propojit,“ dodává Tomáš Varga, CEO Publicis Groupe.

-stk-