Očekávané filmové premiéry letošního roku

pátek, 11. ledna 2019, 07:35 Marketing MediaGuru

Přinášíme přehled nových filmů, které by mohly přilákat diváky do českých kin.

Z filmu Once Upon A Time in Hollywood od Quentina Tarantina, zdroj: IMDb.com

Z filmu Once Upon A Time in Hollywood od Quentina Tarantina, zdroj: IMDb.com

I letošní rok se do kin chystá několik českých i zahraničních filmových novinek. Jako obvykle nebudou chybět snímky se zvučnými hereckými či režisérskými jmény, s komiksovými hrdiny i adaptace slavných knižních románů.

V lednu do kin přijde mimo jiné thriller inspirovaný komiksem s názvem Skleněný, jenž navazuje na filmy Vyvolený a Rozpolcený. Z prvního byli do novinky obsazeni Bruce Willise v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson coby Eliah Price alias Pan Skleněný, z druhého snímku přichází James McAvoy jako Kevin Wendell Crumb i se svou vícenásobnou identitou.

Ke konci ledna se mohou diváci těšit na thriller Stevena Knighta Ticho před bouří, v němž všechna tajemství jednou vyjdou na povrch. Hlavních rolí se ujali Matthew McConaughey, který si coby Baker léčí své životní rány kdesi v Karibiku, a Anne Hathaway, jeho bývalá žena Karen, jež se tam zničehonic objeví a chce po něm, aby zabil jejího současného manžela.

V únoru bude mít premiéru adaptace japonského manga Alita: Bojový anděl či animovaný snímek Jak vycvičit draka 3. Do kin přijde také dystopické sci-fi Douga Limana Chaos Walking, v němž všichni žijící bytosti včetně Toma Hollanda, Daisy Ridley a Mads Mikkelsena mohou slyšet myšlenky druhých.

Keira Knightley se představí ve filmu Colette: Příběh vášně v roli spisovatelky Sidonie-Gabrielle Colette. Své první dílo ze série o Claudine může publikovat jen pod jménem svého manžela Willyho. Poté, co její román zaznamená fenomenální úspěch, ale začne mladá autorka toužit po uznání.

Druhého pokračování se dočkala francouzská komedie Co jsme komu udělali, v níž manželé Claude a Marie Verneuilovi čelí nové krizi. Jejich čtyři dcery chtějí se svými manželi opustit Francii, přičemž každý z nich má k tomu jiný důvod.

Z českých snímků bude mít premiéru novinka Jiřího Mádla – komedie Na střeše, v níž Alois Švehlík v hlavní roli nevraživého profesora Rypara poskytne dočasné útočiště mladému Vietnamci Songovi (Duy Anh Tran).

Svůj nový film představí režisér Jiří Adamec, který zfilmoval scénář Jaromíra Hanzlíka Léto s gentlemanem. Snímek stejně jako Léto s kovbojem vypráví příběh jednoho letního milostného trojúhelníku.

V únoru vstoupí do kin také černá komedie Vladimíra Michálka Úhoři mají nabito o partě chlapů, kteří si hrají na URNU – Útvar rychlého nasazení. V hlavních rolích se objeví Oldřich Kaiser, Matěj a Kryštof Hádkovi, Jiří Vyorálek a Patrik Holubář.

V březnu bude mít premiéru film Capitain Marvel či další snímek s Keirou Knightley Dozvuky války, v němž hlavní představitelka Rachael přijíždí v roce 1946 do válkou zničeného Hamburku, na jehož obnově má pracovat její manžel, plukovník Lewis Morgan. Bydlet přitom budou v domě společně s jeho původním majitelem, vdovcem Stefanem Lubertem a jeho dcerou.

Svůj nový film uvede také Tim Burton, který se tentokrát rozhodl zfilmovat doposud animovaného Dumba, a to s Colinem Farellem, Evou Greenovou a Danny DeVitem.

Do kin vstoupí adaptace knihy Simona Mawera o osudech majitelů brněnské Vily Tugendhat – Skleněný pokoj v režii Julia Ševčíka.

V dubnu na svou premiéru čeká film Shazam!, horor Hřbitov zvířátek, Avengers: Endgame, Hellboy nebo válečné drama Greyhound s Tomem Hanksem. Z českých snímků lze očekávat třeba Velké dobrodružství Čtyřlístek nebo černou komedii s Ivou Janžurovou Teroristka.  

V květnu přijdou do kin filmy jako Pokémon: Detektiv Pikachu, Aladin, John Wick 3: Parabellum s Keenu Reevesem, sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem či Tommy Lee Jonesem či životopisný film Eltona Johna Rocketman.  

Na léto jsou připraveny komiksové filmy X-Men: Dark Phoenix, Spinder-Man nebo volné pokračování či remaky již úspěšných snímků Godzilla II: Král Monster, Men in Black International, Lví král a Tajný život mazlíčků 2. Novinku představí Ben Affleck a Gal Gadot, kteří si spolu zahráli ve filmu Justice League Part Two od režiséra Zacka Snydera. A v srpnu do kin vstoupí nový v pořadí již 9. snímek Quentina Tarantina Once Upon a Time in Hollywood, který se zaměří na vraždy Mansonovy rodiny. Objeví se v něm Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino či Kurt Russell.

Po letních prázdninách bude mít premiéru horor To: Kapitola 2 podle předlohy Stephena King, film Panství Downtown, nový snímek Václava Marhoula Nabarvené ptáče či adaptace stejnojmenného románu Jaroslava Rudiše Národní třída.  

Na podzim je možné se dále těšit na filmy Gemini Man, Joker, The Goldfinch, Ovečka Shaun 2: Farmageddon, Angry Birds ve filmu 2, Wonder Woman 2, Terminátor opět s Arnoldem Schwarzeneggerem, Charlieho andílci nebo české snímky Pražské orgiePoslední aristokratka. 

Před Vánocemi bude mít premiéru Ledové království II, česká pohádka Vánoce na draka a film Vánoce budou. A také Star Wars: Epizoda IX. 

-stk-