Petr Andrýsek investuje osm milionů korun do esportu

středa, 30. ledna 2019, 07:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Investice se týká i agentury Socialsharks, v rámci které vznikne nová divize zaměřená na gaming a esports.

Petr Andrýsek, foto kredit: Vojtěch Vlk, Economia

Petr Andrýsek, foto kredit: Vojtěch Vlk, Economia

Petr Andrýsek, majitel social agentury Socialsharks, se tento rok rozhodl investovat částku ve výši osm milionů korun do esportu a herního průmyslu v Česku a na Slovensku. Jedná se zatím o největší investici do esportu na zdejším trhu.

Investice je rozložená do několika souvisejících projektů. Nejvýraznější z nich je doplněk stravy Madmonq, který má letos zamířit na americký trh. Dalším z projektů je startup pro analýzu esportových zápasů za pomoci AI a big data. V jednání jsou další projekty.

„Cílem je ukázat a vysvětlit potenciál esportu českým a slovenským firmám, neboť nám v Česku díky neprofesionální scéně ujíždí vlak vůči Evropě a světu. Chceme být partnerem pro firmy, které chtějí proniknout do esport segmentu a jeho vysokopříjmové skupiny zákazníků. Kromě toho je naším cílem pomáhat vydavatelům a tvůrcům her,” říká Petr Andrýsek.

Andrýskova investice se bude týkat i agentury Socialsharks, kterou nyní vede CEO Nikol Stolle. V rámci inovací bude agentura rozšiřovat pole své působnosti. Vznikne nová divize společnosti zaměřená na gaming a esports.

-mav-