Podcasty ČT24 je možné nově přehrávat i ve Spotify

čtvrtek, 3. ledna 2019, 07:55 Aktuality, TV MediaGuru

Zároveň dochází k rozšíření obsahu podcastů zpravodajské ČT24 o regionální informace.

Foto: ČT

Foto: ČT

Zpravodajský kanál ČT24 rozšiřuje nabídku zvukového obsahu. Dosavadní platformy pro přehrávání tzv. podcastů, kterými jsou web, aplikace SoundCloud a iTunes, doplní Spotify. Posluchači si nově poslechnou i zprávy z regionů.

„Podcasty, které jsme začali publikovat letos na jaře, si velmi rychle získaly oblibu mezi posluchači, jejichž počet nadále roste. Postupně proto stále přidáváme zvukové verze dalších pořadů ČT24 či jejich vybraných částí a rozšířili jsme také počet platforem, přes které je lidem nabízíme. Zahrnout mezi podcasty obsah vznikající v regionálních studiích je logickým krokem, který nám umožní ve zvukové podobě přinášet atraktivní témata ze všech koutů země,“ říká šéfeditor webu ČT24 Aleš Měřička.

Podcasty představují způsob, jak přijímat mediální obsah v případě, že zrovna není možné sledovat displej nebo obrazovku. Mluvené slovo, audio a zvukové stopy lze poslouchat prostřednictvím chytrých telefonů, tabletů i počítače. Záznamy lze také stáhnout a poslechnout si i bez připojení k internetu. V rámci České televize produkují od jara 2018 své podcastové pořady ČT24 a ČT sport.

-mav-