TOP ženami Česka 2018 jsou Pešková, Kijonková a Šimáčková

úterý, 22. ledna 2019, 08:15 Aktuality, Lidé MediaGuru

V prostorách Fóra Karlín byly v pondělí večer uděleny ceny v anketě TOP ženy Česka 2018.

Top ženy Česka 2018, foto: Economia

Top ženy Česka 2018, foto: Economia

Projekt TOP ženy Česka, jehož cílem je zviditelnit úspěšné ženy v soukromé i veřejné sféře, zná vítězky svého 14. ročníku. V kategorii Manažerka se jí stala členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková. Kategorii Podnikatelka ovládla zakladatelka společnosti Zásilkovna Simona Kijonková. V kategorii Veřejná sféra vyhrála soudkyně Ústavního soudu České republiky Kateřina Šimáčková.

V kategorii Start-up pak byly oceněny tři dámy, a to zakladatelka projektu Pragulic Tereza Jurečková, spoluzakladatelka projektu Frusack Hana Fořtová a Markéta Bláhová, spoluzakladatelka projektu Daytrip.

Projekt TOP ženy Česka každoročně vyhlašuje také královny jednotlivých žebříčků. V kategorii Veřejná sféra se jí stala Božena Jirků, v kategorii Manažerka uspěla Taťána le Moigne. Kategorie Podnikatelka má letos dvě královny – Jiřinu Nepalovou a Jaroslavu Valovou.

Patronkou projektu TOP ženy Česka je Michaela Bakala, místopředsedkyně představenstva mediálního domu Economia.

Vítězky vybírala odborná dvacetičlenná porota složená z osobností českého byznysu a veřejné sféry, která hodnotila nominované dámy v hlavních kategoriích zejména podle jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu a společenského přínosu. U kategorie Start-up se porotci zaměřili především na inovativnost projektu, schopnost oslovit investory a na potenciál růstu.

Slavnostní vyhlášení výsledků 14. ročníku projektu TOP ženy Česka se uskutečnilo 21. ledna 2019 v prostorách pražského Fora Karlín za hudebního doprovodu zpěváka Ondřeje Rumla. Večer moderoval Daniel Stach.

-mav-