Zemřel Lester Wunderman, bylo mu 98 let

pátek, 11. ledna 2019, 17:50 Aktuality, Lidé MediaGuru

Otec direct marketingu, Lester Wunderman, zemřel ve středu 9. ledna ve věku 98 let.

Lester Wunderman, foto: Wunderman

Lester Wunderman, foto: Wunderman

Ve věku 98 let zemřel zakladatel direct marketingu Lester Wunderman. V pátek odpoledne to oznámila společnost Wunderman, kterou založil. Uvedla, že Lester Wunderman zemřel ve středu 9. ledna 2019 v New Yorku přirozenou smrtí.

Lester Wunderman se narodil v roce 1920. Po studiích pracoval v několika agenturách, v roce 1947 nastoupil do agentury Maxwell Sackheim & Company, kde se stal viceprezidentem. V roce 1958 založil agenturu Wunderman, Ricotta & Kline, dnes známou jako Wunderman. Komunikaci označovanou jako direct marketing definoval v roce 1967. Koncept přímého prodeje se rozrostl do současného odvětví direct marketingu, jehož velikost je celosvětově odhadována na tři miliardy USD.

Za svůj přínos získal Lester Wunderman řadu ocenění, v roce 1983 byl uveden i do síně slávy Asociací Direct Marketingu. Je autorem knihy Being Direct, která vyšla v nakladatelství Random House v roce 1997. Před čtrnácti lety se dočkala nového vydání. V Česku vyšla pod názvem Direct marketing: Reklama, která se zaplatí v nakladatelství Grada v roce 2003. Je rovněž autorem knihy Frontiers of Direct Marketing, která vyšla v roce 1981.

 -mav-